10 نکته آزمایش خون که پزشک هرگز به شما نخواهد گفت

در واقع هدف از بحث چربی ها معرفی این گروه از چربی ها است که مصرف آنها بایستی در رژیم روزانه ما به صورت فرهنگ در ایند . و در صورتی که در رژیم غذایی خود، این نوع کره را جایگزین کره حیوانی کنید، خطر ابتلای خود و خانواده خود به بیماریهای قلبی را کاهش خواهید داد. از این رو در دمای بدن شکل خود را حفظ می کنند و برای سلامتی مضر نیستند اما اسیدهای چرب ترانس به دلیل جامد بودن در دمای محیط و بدن خطراتی چون گرفتگی رگ ها و امراض قلبی را به دنبال دارند .

لیپیدها ترکیبات مختلف و نامتجانسی هستند که بیشتر از نظر خواص فیزیکی بویژه نامحلول بودن با هم مشابهت دارند.خاصیت اصلی آنها نامحلول بودنشان در آب است. افراد با تیپ بدنی اندومورف، به علت کم بودن سرعت چربی سوزی و سوخت و ساز بدن، بیشتر در معرض مشکلات سلامتی و ابتلا به چاقی مفرط هستند. هفته دوم این برنامه چربی سوزی ۱۴ روزه نیز بسیار شبیه هفته اول آن است، شما باز هم سینه و پشت را در جلسه اول و چهارم تمرین خواهید داد، پا و سرشانه در جلسه دوم و دستها در جلسه سوم. تفاوت این سه نیز در ساختار شیمیایی آنها نهفته است.

برای جلوگیری از فاسد شدن و نامطبوع شدن چربیهای موجود در مغزها بهتر است آنها را در فریزر نگهداری کنید اما بیش از 6 ماه نگهداری آنها در فریزر مجاز نیست، زیرا ارزش و کیفیت مواد غذایی آنها بسیار کاهش می یابد. برای حل شدن بهتر ماده ضدانعقاد با خون موقع خونگیری و کمی بعد از آن لوله را تکان میدهند. یکی دیگر از تفاوتهای کره حیوانی و گیاهی این است که مارگارین ممکن است حاوی پلنتاستورل باشد که این ماده به کاهش کلسترول کمک میکند.

در نهایت، بهتر است که از کره گیاهی یا مارگارین حاوی چربی نیمهاشباع یا غیراشباع استفاده کنید که حاوی پلنتاسترول و ترانس پایین باشد. جگر سفید حاوی ویتامین D و E است و برای درمان پوکی استخوان مفید است. محققان تخمین میزنند که ویتامین D، 5 تا 30 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب بین ساعت 10 صبح و 3 بعدازظهر باشد. در مرحله بی بو کردن این روغن ها نیز مقداری اسید چرب ترانس ایجاد می شود که این مقدار بسته به نوع روغن ، شرایط بی بو کردن و دستگاه مورد استفاده متفاوت است و به کلی در مقایسه با روغن های جامد بسیار کمتر است .

در یک رژیم غذایی مناسب روزانه ۳۰% انرژی مورد نیاز بدن بایستی از چربی ها تامین شود ولی نکته مهم در مورد چربیها این است که چربی ها نیز انواع مضر و مفید دارند . توجه به این نکته ضروری است که هرچه میزان اسیدهای چرب اشباع در روغن بالاتر باشد روغن سفت تر است . اسیدهای چرب ترانس در دمایی حدود ۴۴ درجه سانتیگراد ذوب می شوند، در حالی که اسیدهای چرب سیس نقطه ذوبی حدود ۱۳ درجه سانتیگراد دارند و در دمای محیط مایع هستند.

روغن کلزا ، روغن مایع و مارگارین نیمه جامد همچنین گردو منابع سرشار از آلفا لینولنیک اسید (یکی از اشکال امگا ۳) است. پزشک شما همچنین ممکنه داروهایی رو تجویز کنه. همچنین علاوه بر حفظ طعم و بوی مورد انتظار مواد غذایی طعم مطبوع تری به غذا دهند و از نظر وجود یا عدم وجود بعضی از اسیدهای چرب ، از ارزش تغذیه ای بالا برخوردار باشند . وجود این اسید چرب در روغن و چربی نامطلوب و برای سلامتی مضر است ، از همین رو تنها روغن هایی برای مصرف مناسبند که میزان اسید چرب ترانس آنها کمتر از ۱۰ درصد باشد .

تفاوت مهم تغذیهای این دو ماده غذایی در ساختار اسیدهای چرب آنها نهفته است. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در این روغن به حذف تری گلیسیرید بیش از حد مضر از خون شما کمک میکند و منجر به حفظ سلامت شریانها و کبد میشود. از نظر ساختمان شیمیایی روغن ها و چربی ها شامل ترکیبات مختلفی هستند که کلسترول و تری گلیسیرید از مهمترین این ترکیبات هستند. پس از غذا خوردن، بدن شما کالری اضافی را به تری گلیسیرید یا همان T.G تبدیل کرده و آن را در سلول های چربی ذخیره می کند تا در آینده از آن استفاده کند.

تفاوت در یک چیز نهفتهاست: ساختار کره؛ کره حیوانی و کره گیاهی یا همان مارگارین. اصطلاح پیوند چربی اتولوگ به روشی گفته می شود که منبع چربی بدست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود. ساختمان اصلی چربیها از کربن و هیدروژن می باشد . این که در ساختار غشای سلول وجود دارند،در داخل میتوکندری ها یافت میشوند،در ساختمان لیپوپروتئین ها وجود دارند،و حتی وظیفه نقل و انتقال چربیها را (در حالت ترکیب با پروتئین)به عهده دارند.و به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند. حالات مختلفی وجود دارد که می تواند سبب ترشح بیش از حد چربی در سر شود.

همان طور که گفتیم درشت مغذی ها شامل چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها می شوند، اما به ویتامین ها و مواد معدنی ضروری ریز مغذی یا میکرونوترینت گفته می شود. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، کلسترول یک ترکیب شیمیایی ضروری است که از طریق غذا به بدن انسان می رسد و یا در صورت لزوم توسط کبد ساخته می شود . به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، حال اگر فقط دو تا از اتم های کربن موجود در ملکول روغن هر کدام یک هیدروژن از دست بدهند و بینشان یک پیوند دوگانه ایجاد شود چربی اشباع نشده تک پیوندی حاصل میشود و اگردر ملکول چربی بیش از دو اتم کربن هیدروژن هایشان را از دست بدهند و بینشان پیوند دوگانه ایجاد شود چربی ایجاد شده چربی اشباع نشده چند پیوندی خواهد بود .

شما میتوانید این ورزشها را در خانه و بدون وسیله نیز انجام داده و از تاثیرات آنها در مدت زمان کوتاه شگفتزده شوید! اما نمیدانست که همزمان دارد عمر سربازهای خود را نیز طولانیتر میکند! برای پی بردن به تفاوت کره و مارگارین باید توجه داشت که هردو امولسیونی از ۱۶ درصد آب و ۸۵ درصد چربی هستند با این تفاوت که چربی کره از نوع چربی حیوانی موجود در شیر و چربی مارگارین از روغن های نباتی است . در هر اپلیکشن یا کتاب تغذیه، خواهید دید که مارگارین حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کیلوژول انرژی کمتری به شما میدهد و در پی آن اضافه وزن احتمالی کمتری به دنبال خود دارد.

باید تست های خاصی انجام دهید که میزان پادتن ها را اندازه گیری نماید، زیرا ممکن است فردی دچار بیماری های سیستم ایمنی (مثل آرتریت روماتوئید یا میلوم مالتیپل) باشد و بدن او تولید آنتی بادی هایی کند که با نتایج تست تداخل ایجاد نماید. وقتی لبخند میزنید، بدن تولید گلبولهای سفید را تقویت میکند و این کارسیستم ایمنی بدن را تقویت میکند. اثبات شده است که ترکیب بدن را تغییر می دهند و حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد (که بدین معنی است که قند خون پایدار را حفظ می کند، مانع از ایجاد زودرس گرسنگی و ضعف می شود).آنرا به جوی خود اضافه کنید یا کمی از آن روی قهوه خود بپاشید تا تاثیر آنرا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید