1 .وزن خود را کم کنید

اهمیت انجام تستهای مربوط به چربی خون در پیشگیری و یا درمان بیماریهای مربوط به قلب و عروق میباشد که با بررسی و پیگیری میتوان از ایجاد سکته قلبی، پلاکهای آترواسکلروزیس و بیماریهای دیگر مرتبط با قلب و عروق پیشگیری کرد. اگر پلاکهای ایجاد شده پاره شده یا تخریب شوند در محل تخریب آنها لختۀ خونی تشکیل میشود. بعد آنها را در دیس می چینیم و اطراف و روی انها را با جعفری خرد شده ترئین می کنیم. علت اصلی کبد چرب نوع الکلی، مصرف الکله اما مشخص نیست که چه عواملی باعث بیماری کبد چرب در افرادی میشه که الکل زیادی نمینوشند و همچنین چرا چربی در کبد تجمع مییابد.

شیر پر چرب، بستنی پرچرب، خامه، پنیر یا شیر شکلات مصرف نکنید. آب ماست یا پنیر که در عربی به آن “ماء الجبن” گفته می شود در طب سنتی قدیم دارای جایگاه ویژه ای داشته و به عنوان نوشیدنی شفابخش در کتب طب سنتی قدیم یاد شده است. در حالی که محصولات لبنی پرچرب مانند کره و پنیر و گوشتهای چرب و فرآوریشده و بسیاری از میانوعدهها مانند کیک و بیسکویت، سرشار از چربی اشباع شده هستند، آجیلها، دانهها و روغنهای گیاهی – مثل روغن زیتون و آفتابگردان – به عنوان منابع مهم چربیهای غیر اشباع شناخته میشوند.

در واقع هنگام افزایش چربی خون چربیهای اضافه در دیواره رگهای خونی رسوب کرده و باعث سخت شدن و تنگی آنها میشود که تنگی رگها باعث افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی، حمله قلبی، سکته مغزی و درد قفسه سینه خواهد شد. این چربی ممکن است سرخرگها را مسدود کرده و مانع جریان خون در آنها شود. لقب مفید و خوب را بدان سبب به HDL دادهاند که وظیفهاش، حذف کلسترولهای خون و انتقال آنها به کبد است. در صورت آنکه میزان این نوع چربی افزایش یابد می تواند سبب بروز مشکلاتی همچون سکته قلبی شود.

همچنین تولید چربی در پوست سر را نیز متعادل نگه می دارد. این چربی در تولید و نگهداری غشاء سلولها و انتقالات بین سلولی ضروری است ولی ازدیاد درمصرف آن، میتواند به رگها و قلب ما آسیبهای جبرانناپذیری را وارد نماید. همچنین مصرف این گیاه میتواند به بهبود عملکرد کبد کمک کند و سرعت تولید دوبارهی سلولهای کبدی را افزایش دهد. سبزیجات دارای کالری پایین میباشند، سیستم ایمنی بدن را قوی میسازند حجیم و سیرکننده میباشند و مصرف زیاد آنان در مقاسیه با سایر مواد غذایی بسیار کمتر موجب افزایش وزن میشود.

ارزش غذایی جگر سفید کمتر از جگر سیاه است و کالری کمتری دارد. از آنجایی که در هر پوند(۴۵۳ گرم) ۳۵۰۰ کالری وجود دارد، باید ۳۵۰۰ کالری بیشتر از چیزی که از طریق مواد غذایی و نوشیدنی دریافت میکنید، بسوزانید تا بتوانید وزن کم کنید. اما نمیتواند به شما کمک کند وزن قابل توجهی کم کنید و یا وزن خود را حفظ کنید. زنجبیل توانایی قابل توجهی در کاهش کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب بدن دارد. را افزایش دهید. – دانه کتان (بزرک) مصرف کنید؛ چرا که پوسته سفت و غیر قابل هضمی دارد. سعی نمایید برای پیشگیری از بروز چنین بیماری هایی رژیم غذایی مناسبی داشته باشیم و غذاهای که میزان چربی بسیاری دارند را بشناسید و از مصرف آن ها اجتناب ورزید.

چای ترش سرشار از آنتیاکسیدانها از جمله فنول و آنتوسیانین است که به احتمال زیاد همین ترکیبات دلیل تأثیر آن بر فشار خون است. استیل ال – کارنیتین (Acetyl-L-Carnitine) با قابلیت عبور از سد خونی محافظ مغز و ورود به سلولهای مغزی میتواند به این سلولها کمک نماید تا علاوه بر گلوکز، اسیدهای چرب را نیز بسوزانند. علاوه بر این مورد چربی کمک بسزایی برای ساختن غشا سلولی و لخته شدن خون مورد نیاز بدن می نماید. در حالت کلی می توان گفت تفسیر آزمایش چربی خون می تواند به سلامت بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک بسزایی نماید.

این نوع آزمایش به عنوان آزمایش کنترلی و چکاپ انجام می شود و به طور معمول تست چربی خون همراه با تست قندخون و آزمایش CBC انجام می گردد. Menaquinone-4 (همچنین بعنوان Menatetrenone از چهار باقیمانده isoprene آن شناخته شده است) شایعترین نوع ویتامین K2 در محصولات حیوانی از MK-4 است که بطور معمول از ویتامین K1 در بافتهای خاص حیوانات (دیوارههای شریانی- پانکراس و بیضه) که با جایگزینی غیر اشباع شامل ۴ واحد isoprene باعث ایجاد Menaquinone -4 میشود. اینها همچنین برخی از علائم اولیه بالقوه بروز سکته قلبی یا حمله قلبی است که یکی از مواردی است که کلسترول بالا به آن اشاره دارد.

همچنین افزایش قند خون میتواند به پوشش سرخرگها آسیب برساند. مصرف سیگار و دخانیات موجب آسیب به دیوارۀ رگهای خونی میگردد و زمینهساز انباشت رسوبات چرب میشود. سعی کنید D-carnitine و DL-carnitine را مصرف نکنید زیرا این دو نوع کارنتین ممکن است در عملکرد الکارنیتین تداخل ایجاد کرده و شرایطی مشابه کمبود الکارنیتین را به وجود آورند. درنتیجه جریان خون مسدود میشود یا ممکن است لختۀ ایجاد شده رها شده و جریان پاییندست سرخرگ را مسدود کند. سایر مواردی که می تواند از کلسترول بالا ایجاد شود شامل سکته مغزی ، تصلب شریان، درد قفسه سینه در سمت چپ ، لکنت زبان ، درد پایین پا و سایر شرایط همراه است.

برای این منظور، سالمندان می توانند از همراهی پرستار در خارج از خانه که جزو خدمات پرستاری در منزل او به حساب می آید، بهره مند شوند. از آنجا که این دو شرط غالباً دست به دست هم می دهند ، مطمئناً اگر یکی یا دیگری را داشته باشید ، ارزش بررسی دارد. لیگامان فالسی فرم در بخش جلویی کبد قرار دارد که آن را به دو بخش لوب سمت راست و چپ تقسیم میکند. دو نوع کلسترول وجود دارد. سطح کلسترول خون، بدین صورت ارزیابی میشود: خیلی زیاد: بین ۵ تا ۶٫۴ میلیمول در لیتر. به عنوان مثال بررسی ها نشان داد که ارتباطی بین مصرف MUFA و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFA) و کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی وجود دارد.

روغن بذر کتان نیز به عنوان مکمل مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور در غذاهایی که به پختن نیاز ندارند و یا کمترین مقدار پخت را می خواهند مصرف می شود. حتی نام این غذا در شعر ها و متون قدیمی ایرانی آمده است. اسید فولیک برای ساخت گلبول های قرمز خون و DNA (که عمل کنترل وراثت را انجام می دهد و راهنمایی برای فعالیت های سلول ها می باشد.)نیز لازم است. در هر نقطه از زندگی شما وقتی به دیابت مبتلا می شوید ، باید سطح کلسترول خود را نیز بررسی کنید. بهادری افزود: خوردن نخودآب که به همراه ادویهجات گرم مثل دارچین و زعفران درست شود و در آن شوید وجود داشته باشد، میتواند غلظت مواد داخل کبد را کم کند.

اگر چه واضح است که برخی از چربی های اشباع ممکن است کلسترول “بد” لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) را افزایش دهد ارتباط بین سطح کلسترول و بیماری های قلبی کمی پیچیده تر از آن است. تحقیقات متعددی نشان دهنده رابطه بین میزان متعادل و سالم آنزیم های کبدی و افزایش مصرف قهوه هستند. مصرف بیش از حد غذاهای سرخ شده. برای آن که نتایج این آزمایش تا حد ممکن دقیق باشند، این آزمایش به صورت ناشتا انجام میشود، به این معنی که شما نباید برای مدت زمان معینی قبل از انجام آزمایش غذا بخورید. از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به مدت 72 ساعت پیش از انجام آزمایش بپرهیزید زیرا می تواند عاملی برای رسیدن به نتایج کاذب شود.

گفتنی است مصرف زیاد جگر در پاره ای افراد باعث بروز مسمومیت ناشی از ویتامین A می گردد. افراط در مصرف گوشت، مرغ، تخم مرغ. مصرف زیاد این خوراکیها میتواند سبب افزایش سطح LDL یا کلسترول بد خون و در نهایت، ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی گردد. دومین نوع کلسترول LDL می باشد که با عنوان کلسترول بد شناخته می شود و این نوع کلسترول سبب رسوب چربی در دیواره رگ ها، پلاک آترواسکلروزیس و بیماری قلبی عروق کرونر می گردد. چربیهای ترانس کلسترول بد را افزایش میدهند و کلسترول مفید را میکاهند. چربیهای غیراشباع در برخی روغنها مانند روغن زیتون بیشتر یافت میشوند.

گزارش سال 1997 در محافل جهانی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . اگرچه میزان آلودگی دامهای کشتاری نسبتا زیاد است، اما تا به حال کمتر به شناخت این انگل و راههای انتقال آن به انسان پرداخته شده است، زیرا در بسیاری از موارد، بیمار پس از طی دوره نقاهت بهبود یافته و از طرفی این بیماری عوارض وخیم و کشنده ندارد، بنابراین برخی از بیماران به پزشک مراجعه نکرده و در نتیجه به نظر میرسد احتمالا آمار حقیقی مبتلایان به مراتب بیشتر باشد.از سوی دیگر، در فرم بدون علامت (پنهان) بیماری، معمولا انگل در داخل کیست بدون بروز هیچگونه علائم بالینی مشخص، پس از مدتی آهکی شده و از بین میرود.

هرچند این مقدار کمی زیاد به نظر میرسد اما شما مقداری آب نیز از طریق مواد غذایی به دست خواهید آورد. بیشتر افراد دارای پوست مختلط هستند، یعنی در شرایط خاصی پوستشان چرب است و در بعضی شرایط خشک یا نرمال.بعد از شستن صورتتان، کمی آب لیموترش تازه به پوستتان بمالید. اما در گروه کنترل، فقط در ۱۶% از شرکت کنندگان این بهبود اتفاق افتاد. پس بهتر است بدانید کسانی که دارای علائم چربی خون هستند، نمی توانند فقط با رژیم غذایی آن را درمان کنند. بهتر است بدانید علائم چربی خون بسیار اندک است و بیشتر اوقات با تست های خون مشخص می شود، تا زمانی که با حمله قلبی یا سکته های مغزی متوجه آن شوید.

تریگلیسیرید ناشی از تبدیل کالریهای مواد غذایی است که بدن به آن نیاز ندارد و آن را در سلولهای چربی به صورت تریگلیسیرید ذخیره میسازد. Apo A-1 و Apo B-100 : آپو A-1 و آپو B-100 به ترتیب پروتئین اصلی در ساختار لیپوپروتئین HDL و LDL می باشد. به همین دلیل به HDL “کلسترول خوب” هم گفته میشود. جالب است بدانید که کلسترول HDL می تواند مانع از تشکیل پلاک های چربی در عروق خونی شود و وظیفه آن برداشتن کلسترول خون و انتقال به کبد می باشد. سکته مغزی نیز همانند حملۀ قلبی هنگامی رخ میدهد که یک لختۀ خونی مانع رسیدن جریان خون به بخشی از مغز شود.

دیدگاهتان را بنویسید