۱۲ فیلم ترسناک ممنوعه ای که واقعا نباید دید!

در کنار همۀ این جذابیتهای طبیعی بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که طی نیم قرن گذشته، جنگل آمازون 17 درصد از پوشش جنگلی خود را از دست داده است و هرروز سرعت تخریب آن به دست انسان بیشتر و بیشتر میشود. برای جستاری مفصل در این باره نگاه کنید به: ع. پلیس وقتی درباره این کشتار فهمید که مردان قبیله برای ساکنان روستای دیگری درباره خوردن اندامهای یک مرد جوان گفتوگو میکردند. قانون برزیل به پلیس اجازه نمیدهد وارد زمینهای بومی شود بنابر این هیچ کس دراین قتل توقیف نشد. این مورچه هنگام گزیدن سمی را وارد بدن انسان می کند که تاثیرات وحشتناکی را از خود بر جای می گذراد.

زیبایی جنگل های آمازون حتما شما را به خود جذب کرده است و اگر قصد سفر به این جنگل ها را دارید باید از قبل در مورد این جنگل و حیواناتش تحقیق و مطالعه کنید. به گزارش تالاب به نقل از به گزارش سی ان ان درسال ۲۰۰۹ اعضای قبیله کولینا در برزیل مرد جوانی را در جنگل به دام انداخته, کشته, سلاخی کرده و خورده اند. برنامهی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت، برای هر فارم پرورش ماهی که در ولایتهای ننگرهار و بلخ ایجاد کرده، ۵۰۰ هزار افغانی هزینه کرده است؛ از این میان۱۰ درصد آن را ماهیپروران و بقیه را وزارت زراعت پرداخته است.

این شیر نمادین آسیایی زمانی در سراسر هند، خاورمیانه و ترکیه وجود داشت اما در اوایل قرن بیستم تنها 20 حیوان از آن باقی ماند. منشا و هدف آنها یک راز باقی مانده تا زمانی که کسی چیزی در اسناد باستان شناسی پیدا کند که آنرا توضیح دهد. آن ها زمانی به انسان یا حیوانات بزرگتر دیگر حمله می کنند که خیلی گرسنه باشند و البته اگر شما هم بدشانس باشید و سر راهشان قرار گرفته باشید!

گرگان یکی از شهرهای شمالی کشور است که طبیعت بی نظیری دارد اما می توان گفت در حق آن کم لطفی می شود.معمولا گردشگران و افرادی که قصد سفر به شمال را دارند استان های مازندران و گیلان را برای سفر انتخاب می کنند البته دلیل آن بیشتر نزدیک تر بودن این دو استان نسبت به گرگان است.اما گرگان نیز جاذبه های گردشگری بی شماری دارد که یکی از آن ها جنگل النگدره است.با هم اقلیم همراه باشید. شهر زیبای گرگان پر از جاذبه های دیدنی و جنگل های سر سبز و زیباست ، النگدره نام جنگلی دیدنی و زیبا در استان گلستان و شهر زیبا گرگان نیز واقع شده است ، طبیعت این جنگل بسیار بگر و دیدنی است ، پس اگر قصد سفر به گرگان را دارید و میخواهید از یک طبیعت زیبا و فوق العاده لذت ببرید حتماً به این جنگل زیبا سری بزنید .

جنگل های آمازون بسیار زیبا و جذاب هستند و در این سفر وارد تالاب های تازه کشف شده آمازون می شوید و بسیاری از گزارش گران مستند های زیادی برای این جنگل و حیواناتش ساخته اند. زهر این قورباغه به راحتی می تواند 10 انسان بالغ را به کشتن بدهد. زمانیکه این قورباغه در خواب به سر میبرد، رنگ سبزش استتار کارآمدی را برایش فراهم میکند. باید بدانید رنگ بدن این قورباغه بسیار درخشان می باشد و همین بسیاری از شکارچیان و افراد را گول می زند.

همان طور که در این مقاله بازگو کردیم بسیاری از حیوانات در جنگل های آمازون خوی خطرناک دارند و یکی از خطرناک ترین بین آن ها جگوار است که می توانید به راحتی با دندان پوست حیوانات دیگر را پاره کند. جگوار ها در خطر انقراض هستند و روزانه از آن ها در جنگل های آمازون کم می شود. جگوار و یا همان پلنگ خال دار جزء زیباترین و همان اندازه خطرناک در آمازون هستند.

همان طور که گفتیم در این جنگل حیوانات خطرناک و وحشی بسیار زیادی وجود دارد که برای انسان ها تهدید بزرگی محسوب می شود. او قبل از شروع بحث با ما درباره ماجرای سقوطش وسط آمازون میگوید: «گفتن این جمله برایم ساده نیست اما از این تجربه خوشحال و راضی هستم چون خیلی سخت بود و من هربار خودم را در اسارت مرگ میدیدم اما الان زنده هستم و البته باورم نمیشود که الان نفس میکشم». بعد از نیش زدن در پوست انسان ها به سرعت باعث تهوع، تورم، فلج عضلانی و در آخر مرگ می شود. برخی به این رودخانه، رودخانه مرگ هم میگویند و معتقدند هیچ جانداری در آنجا نمیتواند زنده بماند.

مار آناکودای سبز یکی از خطرناک ترین موجودات در آمازون است، آن ها 6 تا 9 متر طول دارند و می توانند تا 250 کیلو هم وزن داشته باشند، این گونه مار ها بزرگ ترین مارهای غیر سمی در دنیا می باشند که در مرداب ها، باتلاق ها و رودخانه های آمازون قابل مشاهده هستند. برق این مارماهی ها طعمه یا شکارچیان را کاملا بی حس می کند و آن ها بیشتر برق خود را در مقابل ماهی ها، دوزیستان، پستانداران و پرندگان استفاده می کنند.

ارسباران معروف به قره داغ، یک ناحیه کاملا کوهستانی است. در حقیقت جنگلهای بارانی، جنگلهای انبوهی هستند که در مناطق گرم و پر باران نظیر سرزمینهای آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و جنوب شرقآسیا به وجود میآیند و حال شما در شهر دبی شاهد نمونه ای از این نوع جنگلها هستید. این عنکبوت ها بسیار مرگبار هستند و این عنکبوت ها شبکه هایی چسبناک روی زمین جنگل ها می بافند و آن ها بسیار تهاجمی به جانوران حمله می کنند.

راه رفتن روی ابرها رؤیایی است، دست یافتنی. البته اگر انسانها متوجه بودند که جنگل های آمازون چه نقش مهمی در حفظ عملکرد آبوهوای جهان دارند و زندگی همه وابسته به نفسهای آن است، بهتر درک میکردند که این آتشسوزیهای سراسری کرۀ زمین و بالارفتن میانگین دمای هوا چقدر به روند تخریبکردن جنگل آمازون وابسته است. این جنگل که در پارک ملی دارتمور واقع شده است، خانه بسیاری از درختان درهم پیچیده و پوشیده از خزه است که به نظر میرسد متعلق به یک کتاب فانتزی هستند. خبرگزاری فارس: جنگل های ارسباران در شهرستان کلیبر این بار در منطقه کیارق دچار آتش سوزی شد.

دیدگاهتان را بنویسید