چه چیزی بیشترین چربی شکم را می سوزاند؟

به چه علت چربی و کلسترول خون، افزایش مییابد؟ تا به امروز هیچ کس نتوانسته مطمئن شود که علت بروز التهاب در سرخرگها چیست؟ اشباع ،مستقیما چربی خون را افزایش می دهند راههایی برای کنترل و پیشگیری از چربی خون چربی خون عبارتست از بالا رفتن مقدارکلسترول و یا تریگلیسرید از مقدار طبیعی آنها در خون که باعث بیماری چربی خون می شود. به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ایت دیس”، در ادامه با برخی غذاها و نوشیدنی ها که می توانند بی آنکه متوجه باشید موجب افزایش چربی شکم شما شوند بیشتر آشنا می شویم.

در سخن اخر این مطلب هم امیدوار هستیم مطالب فوق در این خصوص برایتان مفید بوده باشد و با بهره بردن از آن ها اول به فکر جسم خود و دوم به فکر روح خود باشید. در این روش چربی مورد نظر را، پزشک کلینیک مهرزاد از شکم، ران یا دیگر قسمت های بدن خود فرد بر می دارد و سپس در ناحیه مورد نظر تزریق می کند. هل ، یک ادویه معطر با طعم شیرین و یک ادویه گرم دیگر است که به افزایش متابولیسم کمک می کند و ممکن است توانایی بدن برای سوزاندن چربی را افزایش دهد.

• افزایش عضلات های بدن مانند : استخوان ها، رباط ها و مفاصل ها. در ابتدای مطالب نگاهی به مشخصه های بدنی افراد و عاملی مهم به نام گرم کردن در این رشته ورزشی به صورت مختصر اما مفید پرداختیم تا با توجه به آن ها بدانید بدن تان در چه دسته قرار دارد و باید قبل از اجرای حرکاتی که یاد گرفته اید اقدام به گرم کردن بدن خود کنید. همان طور که از اسم آن ها پیداست، چربی های غیر اشباع کوتاه زنجیر، مولکول های چربی حاوی یک پیوند کربن (اشباع نشده) هستند.

این مکمل به چربی سوزی که مخرب بافت عضلانی نیست معروف است و در دسته چربی سوزهای غیر محرک و مجاز قرار گرفته است به همین دلیل از ترکیب های پر مصرف توسط ورزشکاران می باشد. به گفته ی دکتر کُل، “چربی های غیر ضروری بدن شامل چربی های احشایی و زیر پوستی می شود، زیرا برای عملکرد عادی بدن لازم نیستند. در جدول زیر انواع امولسیفایرها با محدوده HLB متفاوت بر اساس استفاده در سیستمهاي W/O یا O/W نشان داده شده است. همانگونه که مشاهده میشود در امولسیونهاي O/W از امولسیفایرهایی با HLB بالا و در امولسیونهاي W/O از امولسیفایرهاي با HLB پایین استفاده میشود.

جهت یک امولسیون پایدار به خصوص در نوع O/W پیشنهاد میگردد که حداقل از مخلوط دو امولسیفایر که HLB مورد نیاز را ایجاد کند، استفاده شود. امولسیفایرها پس از فرایند میسلی شدن (توضیح در قسمت نحوه تشکیل امولسیون) و رسیدن غلظت میسلها به CMC ،کشش سطحی در فصل مشترك دو فاز (فاز میانی) را به حداقل مقدار خود میرسانند، لذا نیرویی که سبب جدایی فاز آب و فاز روغن میشود، کاهش مییابد و امولسیون پایدار تشکیل میگردد. در مراحل A تا D چگونگی تشکیل یک امولسیون پایدار نشان داده شده است.

در جدول بالا توسط HLB مورد نیاز جهت اجزاء فاز روغن، HLB کلی مورد نیاز جهت تشکیل امولسیون محاسبه میگردد. جدول زیر HLB مورد نیاز براي گروههاي متفاوتی از مواد را نشان میدهد. این ژل ها تناسب زیادی با مواد موجود در زیر پوست دارند ولی ممکن است توسط بدن فرد پذیرفته نشوند. برای مثال برای کودکان زیر ده سال، محدوده نرمال کمتر از 75 میلیگرم است و میزان بالاتر مرزی و بالا تلقی میشود. به همین دلیل بخش عمده ای از برنامه های فردی که فیتنس کار می کند تمرین های هوازی می باشد و از وزنه ها کمتر استفاده خواهید کرد و اگر هم استفاده کنید سبک خواهند بود.

پُف کردگی چشم که کمتر شایع هستند، شامل التهاب پلک(بلفاریت)، التهاب ملتحمه چشم(کنژکتیویت) و التهاب حدقه چشم(سلولیت) هستند. به شما تبریک می گوییم چون اگر بدانید فواید فیتنس اسپرت چیست همین حالا در صدد خواهید آمد که به سراغ فعالیت در این رشته ورزشی بروید. بهتر است بدانید برای درمان ریزش موی قارچی و … دوست دارید بدانید فواید فیتنس اسپرت چیست تا همین حالا به سراغ ثبت نام در یک کلاس فیتنس اسپرت بروید؟ در وسط های مطالب هم به اینکه رژیم فیتنس چیست، فیتنس گروهی چیست، فواید فیتنس اسپرت چیست و … چربی های ترانس در بسیاری از غذاها وجود دارد ، از جمله فست فود و خوراکی های پخته شده مانند کلوچه و کراکر.

اغلب چربیهای ترانس به صورت مصنوعی و هنگامی که تولیدکنندگان روغنهای مایع را به روغنهای جامد مانند روغن شیرینیپزی یا مارگارین تبدیل میکنند، تشکیل میشوند. هفتهی اول را با شش دور دویدن شروع و سپس هر هفته یک دور به دویدنها اضافه کنید تا زمانی که به آن مقدار که توان دارید، برسید. از تزریق چربی برای از بین بردن جای اسکار و یا فرورفتگی های پوست نیز می توان استفاده کرد تا این ضایعات را از بین برد. در این میان دوچرخه سواری نتیجه سریعتری برای لاغری میباشد، در واقع در شرایط برابر از نظر شیب زمین، رکاب زدن تقریباً 2 برابر پیاده روی کالری سوزی به همراه دارد، همچنین رکاب زدن در کوهستان و شیب های سخت میتواند تاثیر بسیار بیشتری در این مورد داشته باشد.

موادي که داراي خاصیت آب دوستی بسیار زیاد (عدد HLB بالا) هستند به راحتی در آب حل میشوند و میتوانند به عنوان حلال استفاده شوند. هر مادهاي بر اساس خواص فیزیکی خود، یک عدد HLB مورد نیاز اختصاصی دارد، البته نیاز یک ماده جهت امولسیون شوندگی آن، بسته به آن که ماده در فاز پخش شونده (EMULSION O/W ) و یا فاز پیوسته (EMULSION W/O ) است، تفاوت دارد. البته این پایداري به انتخاب درست نوع امولسیفایر (Emulsifier) بر اساس نوع امولسیون (W/O یا O/W ) بستگی دارد. البته مقداري هم در شکل بافت امولسیون مانند افزایش ویسکوزیته موثر هستند.

مشاهده میشود وقتی قسمت آب دوست مولکول (وزن اتوکسیله) بیشتر باشد مقدار HLB افزایش مییابد. HLB) بیشتر از مقدار اصلی استفاده شود پایداري دمایی کافی ایجاد نمیگردد. طیف وسیعی از امولسیفایرها در صنایع داروسازي و آرایشی جهت تشکیل کرمها و لوسیونها استفاده میشود. سیستم قابل محاسبه در میان امولسیفایرها جهت ساختن یک امولسیون پایدار، HLB میباشد. با دانستن HLB مورد نیاز یک روغن یا مخلوط روغنها میتوان مقدار HLB صحیح را براي عمل امولسیون کنندگی محاسبه کرد. بر اساس نوع امولسیون، امولسیفایر با HLB مناسب انتخاب میگردد. بر اساس HLB مورد نیاز مواد موجود در یک امولسیون، امولسیفایر مناسب انتخاب میشود.

امولسیونها در دو نوع W/O یا O/W بر اساس انتخاب امولسیفایر با HLB مناسب ساخته میشوند. HLB مورد نیاز جهت این سیستم O/W عدد ۱۱/۲ بدست آمده است. پرداختیم تا بیشتر با این رشته ورزشی آشنا شوید. امولسیفایر اولیه در واقع انتخاب اصلی امولسیفایر است و امولسیفایرهاي کمکی میتوانند سبب پایداري بیشتر امولسیون گردند. پایین بودن آن نشان دهنده افزایش چربی دوستی و حلالیت بیشتر در روغن و بالا بودن آن نشان دهنده افزایش آب دوستی و حلالیت در آب است. • بالا بردن آمادگی های جسمانی بدن مانند : افزایش قدرت عضلانی، استقامتی، قلبی، عروقی، انعطاف ، چابکی و سرعت.

• رساندن و نگه داشتن بدن در وزن ایده آل، افزایش قدرت عضلانی و کاهش چربی. • افزایش دادن قدرت و اندازه قلب مانند : افزایش کلسترول خوب، افزایش پمپاژ خون، افزایش عملکرد قلب. • افزایش سطح انرژی، بهبود عادت های خواب در شبانه روز. در حالت کلی، مقادیر نرمال چربی در آزمایش چربی می تواند به سالم ماندن قلب و عروق و پیشگیری از حمله های قلبی و عروقی کمک شایانی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید