پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی

ارتفاع متوسط كانسار حدود 2000 متراز سطح دریا می باشد. محمدی، نصب تابلوهای هشدار و اصلاح و بهبود شیارهای سطح آسفالت و کیفیت آن را از تکالیف شهرداری اصفهان خواند و اضافه کرد: دستکم باید ۲ دستگاه جرثقیل در محدوده این بزرگراهها مستقر باشد تا هنگام بروز چنین حوادثی، سریع بتوان نسبت به جابهجایی خودروهای سنگین و آسیبدیده اقدام کرد. البته در عین حال پشت آبشار پرتگاه خطرناک و زیبایی وجود دارد که آب ملخ را به یکی از خطرناکترین آبشارهای ایران و حتی دنیا تبدیل کرده است. حسین حسین پناه در سال 1334 به دنیا آمد و به گفته خودش از 7 سالگی به تشویق پدر و به دلیل علاقه شخصی شروع به جمع آوری وسایل و اشیاء قدیمی کرد.

وجود و وفور گیاهانی مانند جاشیر و پیلر که از انواع گیاهان دارویی بوده و کاربردهای فراوانی دارند، از این منطقه چشماندازی زیبا ساخته است.جریان آب این دره به سمت شمال و به سوی دشت ساران است و آبها از طریق تنگه گنبیل، راهی رودخانه کر میشود. علاوه بر این به گفته رئیس میراث فرهنگی شهرستان نیر منطقه نمونه گردشگری سقزچی شامل آبهای گرم ایستی سو و دیب سیز گول از دیگر جاذبههای این شهرستان محسوب میشود. مجموعه ی کوههای چهل چشمه شامل حدود بیست قله ی دیگر می باشد از جمله شاه نشین در چهل چشمه ، دالاش ،دوبرا،کوه سلطان، کوه باینچوب،کوه افراسیاب، کوه کانی میران، کوه هزار میرگ، باشورتی وکوه که ل کوژ با ارتفاعات گوناگون.

به همین خاطر آن را با نام هزار چشمه نیز میشناسند. و تا امروز هشت روز از آخرین مهلتِ مسئولان میراث فرهنگی که در ۲۰ خرداد تاکید کرده بودند، «اگر با وجود گفتههای کارشناسان مترو، رگههای آبهای زیرزمینی که به دلیل حفر تونل مترو قطع شده بودند به چشمه برنگردد، پیگیری حقوقی میکنیم» میگذرد، اما آب هنوز راهی به چشمه علی شهر ری پیدا نکرده است! سقوط کانتینر یک تریلی بر روی ۲ خودرو در بزرگراه شهید دستجردی در آذر ۹۵، کشته شدن یک زن به همراه فرزند هشت ماههاش بر اثر برخورد یک دستگاه تریلی ولوو با یک دستگاه خودروی سواری پراید در بزرگراه شهید دستجردی در اسفند ۹۶، واژگونی سه دستگاه کامیون در بزرگراههای شهید اقارب پرست و دستجردی در یک روز در دی ۹۷ ، مصدومیت پنج تَن بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با ۲ خودروی سواری پراید و پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید دستجردی در اردیبهشت ۹۸ و واژگون شدن یک دستگاه کامیون در ورودی جنوب اصفهان مقابل پایانه مسافربری صفه در مهر ۹۸ نمونه ای از صدها حادثهای است که در سالهای اخیر در این محورها رخ داده است.

از طرفی مسوولان استان و شهر اصفهان در چند سال اخیر، اجرای طرحهایی را مانند ایجاد کمربندیهای شرق و غرب برای انتقال ترافیک و تردد خودروهای سنگین از ورودی جنوب شهر به این کمربندیها را در دستور کار خود قرار دادند هرچند عملیات اجرایی این طرحها در این سال ها با کش و قوسهای فراوان همراه بود و هنوز بهطور کامل تکمیل نشده است. معمولاً از برگهای خرما درست شدهاند و جالب اینکه هر گردشگر که به این روستا پا بگذارد حتماً تعدادی از آنها را خریداری کرده و همراه خود میبرد. وی با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی به مشاور علمی مترو و کارشناسان ان که از اساتید ممتاز و تراز اول هستند، اعتماد کرده است، میافزاید: توضیحات مطرح شده از نظر فنی کاملا قانع کننده به نظر میرسید، اما نمیدانم چرا هنوز آب به چشمه علی برنگشته است؟

حمل و نقل و تردد خودروها در جنوب کلانشهر اصفهان بهطور عمده از چند بزرگراه از جمله شهید وحید دستجردی، صفه، شهید اقاربپرست و شهید کشوری انجام میشود اما عوامل مختلفی مانند افزایش تعداد و تردد خودروها، اشباع شدن خیابانها از خودرو، تردد خودروهای سنگین و تکمیل نشدن کمربندیهای شرق و غرب در چند سال اخیر منجر به حادثههای زیادی در این محورها شد بهطوریکه به گفته برخی از مسوولان و کارشناسان، این بزرگراهها به جای اینکه بیشتر برای حل ترافیک شهری کارآمد باشند در مواقعی مانند بارندگی، تبدیل به نقاط حادثهخیز میشوند. وقوع این حادثهها و خواست مردم برای رسیدگی هرچه سریعتر به آن، مسوولان اصفهان را بر آن داشت تا در نشستهای مشترک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، مدیریت بحران استانداری و پلیس راهور اصفهان این موضوع بررسی و راهکارهایی برای افزایش ایمنی تردد در بزرگراههای شهر بهویژه شهید دستجردی و شهید اقاربپرست اندیشیده شود.

رییس پلیس راهور استان اصفهان با تاکید بر اینکه لازم است رانندگان خودروهای سنگین در چنین روزهایی، سرعت مطمئنه را رعایت کنند، اظهارداشت: شهرداری اصفهان نیز باید نسبت به نصب نیوجرسیهای مناسب در بین ۲ باند این بزرگراه ها بهویژه صفه اقدام کند تا خودروها در هنگام حادثه وارد باند مخالف نشوند زیرا این قبیل رخدادها، تلفات سنگینی بههمراه دارد. شیشهفروش با اشاره به اینکه این موضوع در جلسه مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز مورد تاکید قرار گرفت، اضافه کرد: همچنین مقرر شد کیفیت آسفالت این محورها از نظر فنی بررسی و مشخص شود که چه مشکلی به هنگام بارندگی پیش میآید که خودروها دچار حادثه میشوند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این باره به ایرنا گفت: در این نشستها، وضعیت بزرگراههای شهید وحید دستجردی، شهید اقاربپرست، صفه و شهید کشوری و پلهای شهید ستاری، دفاع مقدس و ۲ طبقه امام خمینی (ره) بررسی و مقرر شد که گلوگاههای حادثهخیز و تصادفخیز مشخص شود. مدیر ترافیک شهری شهرداری اصفهان، یکی دیگر از طرحهای پیشنهاد شده در این زمینه را اتصال کمربندی جنوب شرق اصفهان (پس از خروجی جنوبی سپاهانشهر) به ادامه بزرگراه شهید همت اعلام و تصریح کرد: در حال مذاکره و توافق با ارتش برای اجرایی شدن این طرحها هستیم.

حتی اگر هم بگویند مترو کار خود را ادامه ندهد هم نمیتوان کاری انجام داد. وی ادامه داد: در بزرگراه شهید اقاربپرست نیز گاردریلهای وسط محور به نیوجرسی تبدیل خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه بزرگراه شهید اقاربپرست نیاز مبرم به تعریض شدن و ایمنسازی حاشیه آن دارد، تصریح کرد: برای این کار با مشکلاتی مانند منطقه مسکونی جنوب شهر بهویژه شهرک امیریه، کوه صفه و دکل های برق موجود در منطقه مواجه هستیم.

میگوید: لرزش حرکت قطارها نیز باید توسط کارشناسان بررسی شود، به هر حال در آن محدوده زمین سست نیست، کوه است.به نظر نمیرسد مشکلی وجود داشته باشد. واقعیت این است که الان مشکل ما حجاریهای آن محدوده نیست، بحث بازگشت آبِ چشمهعلی است. به گزارش ایسنا، هر چند دستورها از ۱۲ اسفند سال گذشته مبنی «توقف عملیات عمرانی مترو تا بازگشت خروجی آب چشمه به شرایط اولیه و ارایه یک راهکار کارشناسی از طرف شرکت مترو بود.» اما مترو ترجیح داد کار خود را به پایان برساند و سرانجام بعد از گذشت بیش از یک ماه از آخرین دستورِ دلارو بزرگنیا، آخرین مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران تا شنبه ۲۹ اردیبهشت،مسئولان مترو بالاخره اعلام کردند که آب این چشمهیتاریخی – طبیعی تا یکشنبه ۳۰ اردیبهشت به چشمه برگردانده میشود.

او با اشاره به آخرین مهلت مشخص شده از سوی میراث فرهنگی برای مترو که ۱۵ تیر اعلام شده بود، تاکید میکند: برای خطای کارشناسی یا هر چیزی که در این میان رخ داده، دیگر نمیتوان واریانس جدیدی تعریف کرد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، طی مراسمی اراضی چشمه توتی واقع درجنوب اصفهان بعد از ۲۸ سال انتظار تحویل تعاونی های مسکن ادارت کل استان به عنوان سهامدار شد.

بزرگراه شهید وحید دستجردی، تنها مسیر ورودی به کلانشهر اصفهان از سمت جنوب است که از پل راهآهن به سمت سپاهانشهر، سیتیسنتر و پایانه مسافربری صفه امتداد دارد و تنها محور اصلی برای تردد مسافران از اصفهان به سمت جنوب کشور از جمله شیراز است. شانزدهم آذر امسال بود که در پی بارندگی و لغزنده شدن جادهها، ابتدا در بامداد شنبه، سه دستگاه تریلی در محدوده پل شهید ستاری در مقابل کوه صفه به سمت بزرگراه شهید اقاربپرست قیچی کردند و واژگون شدند که همین امر، راهبندان و ترافیک ۶ ساعته در این محدوده تا ساعت هشت و نیم صبح را بهدنبال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید