نیز در این منطقهی رویایی زندگی میکنند

این دفتر بوسیله چهار گروه تخصصی خود شامل دفتر املاک شمال شایگان که از اولین و معتبرین دفاتر معاملات ملکی در شمال است و بواسطه صداقت، انصاف و رعایت حقوق طرفین معاملات مورد اعتماد با سابقه ترین و بزرگترین سرمایه گذاران در حوره املاک ساحلی و جنگلی شمال کشور قرار دارد. گروه طراحی و معماری ایده گستر امید که با بهره گیری از تجارب گرانقدر خود از اجرای پروژه های عظیم آپارتمانی و ویلایی با بالاترین سطح امکانات یکی از شناخته شده ترین و قوی ترین تیم های طراحی و اجرای پروژه ها در منطقه است و در نهایت گروه های اجرایی که تحت مدیریت مستقیم مهندس امید شایگان موسس و مدیر عامل دفتر تجاری شایگان با سابقه ای نزدیک به 20 سال در زمینه ساخت و ساز و اجرای بیش از 50 پروژه موفق ساحلی و جنگی در منطقه شمال کشور فعالیت می کند.

بعضی از جنگل های بارانی معتدل دارای تابستان های خشک هستند در حالیکه دیگران مرطوب هستند اما در مناطقی با تابستان های خشک (مانند سرخ مایل به قرمز ساحلی کالیفرنیا) تابستان مهمی دارند که در جنگل ها تراکم و رطوبت را حفظ می کنند. پس از محاصرة هرات و ورود انگلیسیها به خارک و بوشهر، که در 2 مه 1857 به امضای معاهدة پاریس انجامید، طبق مادة پنج آن ایرانیان از هرات صرفنظر کردند ، و از آن پس هرات و توابع آن از جمله بادغیس از ایران جدا شد. به گزارش سایت تفریحی پونک این منطقهٔ جنگلی که رودخانهٔ آمازون نیز از میان آن میگذرد بخش هایی از کشورهای برزیل، اکوادور، گویان، کلمبیا، ونزوئلا، بولیوی، پرو و سورینام را در برمی گیرد.

مدرسی ضمن اشاره به پیرنگ و نقاط کلیدی این اثر گفت: باز هم محبت است که در این اثر، بحرانها را حل میکند، اگرچه در لایه سیاسی ختم به سلطهپذیری میشود. آقای مدرسی ضمن اشاره به کشور سازندهی این انیمیشن که جزیرهی کوچک موریس است گفت جالب است برخی کشورها چه بسا برای بازنمایی هویت خودشان انیمیشنی در این سطح میسازند. موریس خود یک مستعمره بوده که از قرن ده میلادی که توسط مالاییها شناخته و فتح میشود در قرن 15 توسط پرتغالیها و بعد هم توسط هلندیها و بعد هم توسط فرانسویها و آخر هم توسط انگلیسیها تسخیر میشود.

دفتر تجاری شایگان با پشتوانه ایی نزدیک به نیم قرن فعالیت در زمینه املاک و پروژه های ساختمانی در منطقه غرب مازندران و به مرکزیت شهر رویان در حال فعالیت است. هرساله هنگام پاییز، شکارچیان و دلالان به مناطق ییلاقی میآیند تا اقدام به خرید شاخ گوزن کنند و بهایی که در این زمینه پرداخت میکنند بسیار ناچیز است. وی اظهار داشت: در این زمان شکارچیان در نقطهای کمین کرده و بهوسیله ابزارهایی همچون شاخ قوچ، کدو و غیره صدای گوزنها را تقلید میکنند. روند حرکت جملههای این مقدمه و سایر جملههای رابط حرکتهای آرپژوار و اغلب شامل نتهای مایگی دشتی است و از ملودی خاصی برخوردار نیست و پاساژها به صورت سکانسوار ارائه میشوند.

بازسازی این اثر با تنظیم سیدمحمد میرزمانی صورت گرفته و از آنجا که مقام دشتی از فواصلی تشکیل شده که با حذف ربع پرده، هویت آن دگرگون نمیشود، قابلیت دارد برای ارکستر سمفونیک تنظیم شود و میرزمانی نیز از همین ویژگی مقام دشتی بهره گرفته و مقدمهای کوتاه به ملودی اصلی افزوده است. ملودی اصلی، نغمهای محزون در مایه دشتی است که تم غالب موسیقی ناحیه شمال به شمار میرود. در این پارک جنگلی وسیع، انبوهی از درختان و گونه های گیاهی مختلف، گونه های مختلف جانوری، امکانات رفاهی متعدد، جاهای دیدنی و بسیار زیبا و سایر جذابیت های دیگر نیز وجود دارد که شما می توانید سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در آن تجربه کنید.

البته این بهمعنای آن نیست که این مردم با زبان تجارت بیگانهاند. مدیرکل محیطزیست مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شروع فصل گاو بانگی افزود: بیش از ۲۵ چادرگاوبانگی برای جلوگیری از شکار گوزنها در این فصل برپاشده است. حسن صمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی، اظهار کرد: تا به امروز آن گونه که شایسته این شهید بزرگ بوده به آن پرداخته نشده است. رزاقی در ادامه با اشاره به جملات آقای دکتر مدرسی گفت: چیزی که در تحلیل ساده انیمیشن به آن میرسیم این است که باید برای خشونت جایگزینهای دیگری پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، کامران پورمقدم اظهار داشت: جنگلهای ما دچار تهدیدها و آسیبهایی است و همیشه برای احیای جنگلها طرحهایی را در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در دست داریم اما امسال موضوعی را با عنوان پویش مردمی «برای ایرانی سرسبز و هر ایرانی یک درخت» طراحی کردیم تا براساس این طرح با مشارکت مردم جنگلها را احیا کنیم. وی افزود: مقرر شده این پویش به تمام نواحی جنگلی کشور گسترش پیدا کند، اکنون در ۱۱ استان زاگرسی و ۷۴ شهرستان اجرای این طرح آغاز شده است و امیدواریم در کل کشور نیز این طرح ادامه یابد. ناصر مهردادی ادامه داد: در فصل گاو بانگی اگر گوزن نر صدای گوزن نر دیگری را در محدوده قلمرو خود بشنود با سرعت به سمت صدا حرکت میکند تا گوزن مهاجم را از قلمرو خود خارج کند.

رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگلها گفت: تنوع پوششی زاگرس زیاد است، ۱۸۰ گونه درختی و درختچه ای در زاگرس داریم و این مهم موجب شده بتوانیم گونههای بومی را از این رویشگاه انتخاب کنیم و بحث احیایی انها را با حضور مردم انجام دهیم، بذر بلوط، بنه، بادام و ارژن توسط منابع طبیعی آماده شده است و در اختیار مردم قرار می گیرد و به تدریج در کل زاگرس کاشت بذر در حال انجام است. رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگلها درباره آفت درختان بلوط جنگلهای زاگرس گفت: یکی از معضلات بزرگ در این جنگلها، خشکیدگی درختان بلوط و نوعی بیماری قارچی است که این درختها را درگیر کرده است، عامل اصلی این بیماری خشکسالیهایی است که در سالهای اخیر اتفاق افتاده است.

این منطقه در سالهای ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۲ به علت نگرانی از وضعیت زیستمحیطی و شکار بیرویه به عنوان منطقه ممنوعه و بعد از آن به ناحیه حفاظت شده تبدیل شد. با این شبکه ارزش که اقتصاد خودش را هم دارد، همه یک جا جمع میشوند که بتوانند آن محتوا را به دست مخاطبین برسانند. از دل این 6 عامل، ژانرها ایجاد میشوند. پس از اینکه بازماندگان کلبهای پیدا میکنند متوجه میشوند آنجا خانه آدمخواران عجیب الخلقه ای است که میخواهند کل گروه را به قتل برسانند. وی میافزود: بسیار خوشحالیم که تلاش دوستان با پخش در برنامه سیمای آبادی شبکه سراسری به بارنشست.

وی افزود: متاسفانه یکی از مهمترین معضلهای جنگلهای ایران به ویژه جنگلهای هیرکانی، قطع، تبدیل و حمل درختان به منظور تامین چوب آلات کارگاههای چوب بری و صنایع خرد گرفته تا هیزم شومینه ویلاها و سوخت دامداریهای روستایی است. او گفت باید سعی کنیم تفکر نقادانه را در بچهها بالا ببریم و سعی کنیم درباره انیمیشن فکر کنند، به شخصیت پردازی توجه کنند و شخصیتهای موجود در انیمیشن را مونوگرافی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید