معنی درس های عربی دهم تجربی و ریاضی 1400

به موجب این قانون، سازمان جنگلبانی ایران،شرکت سهامی شیلات ایران و هم چنین شرکت بهرهبرداری و صنایع چوب گیلان وابسته به وزارت منابع طبیعی بود؛ بعدها به موجب ماده یک قانون تجدید تشکیلات و تعیین وظایف سازمانهای وزارت کشاورزی و منابع طبیعی و انحلال وزارت منابع طبیعی مصوب 1350/11/12، وزارت کشاورزی به «وزارت کشاورزی و منابع طبیعی » تبدیل شد،به موجب ماده 2 این قانون « سازمان جنگلها و مراتع کشور» به منظور انجام وظایف و مقررات مربوط به حفظ و حمایت و احیاء و توسعه و بهرهبرداری از جنگلها و مراتع و اراضی جنگلی و بیشههایطبیعی و اراضی مستحدثه ساحلی و حفاظت آبخیزها سازمانی تشکیل شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «پرویز گرشاسبی» افزود: اصلاحات طرح آبخیزداری و آبخوانداری از سوی این سازمان انجام و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است تا برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال و به قانون تبدیل شود. معاون سابق وزیر جهاد کشاورزی در خصوص باغ شهرها و واگذاری زمین های 1000 هکتاری به هر خانواده اظهار می دارد: در این مورد با بنده صحبتی نشده است و این همه را کسی می گوید ، که دانش آموخته و تحصیلکرده منابع طبیعی بود ، این همه را کسی می گوید ، که معاون وزیر بود و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور و این همه را کسی می گوید ، که قوت قلب من جنگلبان بود که باید در حفظ و حراست از این مواهب خدادادی در سخت ترین شرایط کاری و در دوردست ترین نقاط این مرز و بوم سینه را سپر متصرفان ،غارتگران ، جنگل ستیزان و آنانی بکنم که دغدغه منابع طبیعی را ندارند .

ه – در ماده 50 : جریمهﻱ ریالی چرای غیرمجاز در محدودهﻱ جنگل های سوخته شده و یا توده های جنگلی مذکور در تبصره 2 ماده دوم قانون ملی شدن جنگل ها که توسط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قُرُق اعلام شده است برای هر واحد دامی معادل 20درصد ارزش متوسط آن ارسال خواهد بود. ماده 2 – حفظ و احیاء و اصلاح و توسعه و بهره برداری از جنگل ها و مراتع و بیشه زارهای طبیعی و اراضی جنگلی ملی شده متعلق به دولت به عهدهﻱ سازمان جنگلبانی (سازمان جنگل، مراتع و آبخیزداری کشور) ایران است .

عباسعلی نوبخت اظهار کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور دولت مکلف شده است که تسهیلات لازم را برای توسعه زراعت چوب و واردات مواد اولیه صنایع چوبی در اختیار دستگاههای ذیربط قرار دهد. صادق رمضان زاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به کولاک برف و مه در مسیر بجنورد-جنگل گلستان، پلیس راه استان برای تامین و ارتقای تردد جاده ای، تردد کِشندهها را ممنوع کرد وی افزود: تردد خودروها در این مسیر تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است. وی می گوید : منابع طبیعی کشور برای مسوولان جهاد کشاورزی اولویت ندارد ، سال قبل جنگل ها در آتش می سوخت و ماهواره ها بر علیه کشور تبلیغ می کردند ، اما وزیر جهاد کشاورزی یکبار هم از ما سووالی نکرد و با سازمان تماسی نگرفت تا از وضعیت آتش سوزی در جنگل ها اطلاعاتی را کسب کند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعباس ترکی معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور از سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بازدید کرد. این واضح است یک عصرجدید آغازمیشود که درآن ایرانیان فلات باید جای خویش را برای مهاجمان و حاکمان جدید ترکی بدهند. این اخبار زرد و کویری از پیکر نیمه جان وبیابانی کشور تا به حدی است که رئیس سابق سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری در خصوص برکناری اش می گوید : بنده استعفا ندادم ، بلکه من را برکنار کردند ، دکتر سلاجقه می گوید :می خواستند منابع طبیعی را تکه تکه کنند، اما من زیر بارشان نرفتم چونکه این کار را خیانت به کشور می دانستم.

مسعود منصور شامگاه چهارشنبه در حاشیه سفر به مناطق سیلزده شهرستان منوجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر فکری به حال تالاب جازموریان نشود این تالاب به عنوان یکی از کانون های ریزگرد کشور باقی خواهد ماند. دکتر سلاجقه منابع طبیعی کشور را به لحاظ در اختیار داشتن 85 در صد از مساحت کشور ، قدرتمندترین نهاد در کشور می داند که در عین حال مظلوم ترین است ، او می گوید : منابع طبیعی حق الناس است و باید در اختیار سودجویان قرار نگیرد . نهالکاری درختان و درخچه های بومی در حال منقرض و منقرض شده در مناطقی که پوشش درختی از بین رفته.

اولین برخوردها که در آن گمیری و روزا دوم شاه یورارتیان شامل اند درحوالی 714 ق م بوقوع میپیوندد. معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور از سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بازدید و گفت: باید به موضوع اعتبارات و بودجه سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و حمایتهای قانونی از آن توجه بیشتری شود. مرکز مانیتورینگ و هشدار مخاطرات منابع طبیعی کشور با حضور رییس سازمان پدافند غیرعامل و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در محل این سازمان افتتاح شد. مأمورین سازمان نسبت به آن چه که طبق قانون ملی شدن جنگل مستثني است و هم چنین منابع طبیعی ملی شده ای که از محدودهﻱ املاک باید منتزع شود از حیث حدود و مشخصات و مسافت گزارشی تنظیم و به ادارات جنگلبانی یا سرجنگلداری های مربوطه تسلیم نمایند.

در 1381/04/02 طی مصوبه شورای عالی اداری (طرح انتقال وظایف آبخیزداری از وزارت جهاد کشاورزی به سازمان جنگلها و مراتع کشور و تغییر نام آن) وظایف مربوط به آبخیزداری از حوزة ستادی وزارت جهاد کشاورزی منتزع و به سازمان جنگلها و مراتع کشور منتقل گردید و با این انتقال، نام سازمان مذکور به «سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور» تغییر یافت. سازمان جنگلها ومراتع طی نامه شماره 14915/5/1400مورخ 5/5/1400برای قانونی نمودن خاکریزی بخشی از منابع آبی کشور و خشکاندن این عرصه­ها با هدف «واگذاری آنها در لوای اراضی مستحدث و انعقاد قرارداد اجاره» به تحریف ماده 1«قانون اراضی مستحدث و ساحلی» اقدام نموده که بی شک باب تازهای را در تصرف منابعطبیعی کشور خواهد گشود.

بی شک یکی از معروف ترین روستاهایی که می توانید در آن ابرها را زیر پایتان مشاهده کنید، روستای فیلبند است. خوب می دانی که منابع طبیعی کشور با این همه مواهب سال های سال است که مظلوم و بین این وزارت و ان دستگاه دست به دست می شود ، خوب می دانی که جنگل چقدر می سوزد و بیابان چقدر جولان می دهد ، خوب می دانی که خاک چقدر از دست می رود و آب چه سیلابی به دریای بی تفاوتی سراسیمه می شود. قیمت یک کیلوگرم علوفه خشک مرتعی (به ریال)که هر ساله در ابتدای سال توسط سازمان جنگل ها و مراتع آبخیزداری کشور تعیین می گردد.

روزی که دکتر به سازمان آمد ، در این انتظار بودیم که او شاید بتواند سازمان را به جایگاه واقعی خودش برساند ، تحصیلات ، سابقه دانشگاهی و پافشاریش در انتصاب مدیران متخصص ، بشارتی بود که هر دلسوخته منابع طبیعی در انتظارش بود . تبصره (مصوّب 21/2/84) – جنگل های دست کاشت و یا جنگل ها و مراتعی که در اجرای وظیفهﻱ احیاء و توسعهﻱ منابع طبیعی از قبیل طرح های جنگل داری، مرتعداری، بیابان زدایی، طرح های مدیریت منابع طبیعی و یا طرح هایی که با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعهﻱ منابع جدید ایجاد می شود و هم چنین پارک های جنگلی و خزانه های تولید نهال و بذر جنگلی و مرتعی (نهالستان های عمومی، ایستگاه های تولید بذر و نهال) در محدودهﻱ منابع طبیعی یاد شده در حکم منابع مذکور در این ماده می باشد.

ایسنا/خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری پویش ملی ایران سرسبز ایران قوی با شعار هر ایرانی یک درخت، به یاد هر شهید ۱۰۰۰ نهال در مشهد آغاز شد. ایسنا/گلستان رئیس سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از وزارت دفاع خواستهشده تا با توجه به پتانسیل بالای حریق در گلستان خصوصاً در فصل پاییز، یک بالگرد دستکم تا پایان فصل پاییز در این استان به طور دائم حضور داشته باشد. پس از حضور نیروهای ائتلاف در افغانستان اسپانیا در این ولایت مستقر شد.

دیدگاهتان را بنویسید