مساحت بادغیس ۲۰۰۶۸ کیلومتر مربع است

اهمیت جنگلهای آمازون و دیگر مناطق جنگلی کرهی زمین بر کسی پوشیده نیست و نابودی آنها به معنای نابودی ما خواهد بود. وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا متخلفان با نیت تصرف اراضی، جنگلها را آتش زدهاند، گفت: هرچند اراضی دچار حریق در موقعیتی نیست که متخلفان با هدف تصرف آتش زده باشند، اما در عین حال این را هم میتوان گفت که به احتمال قوی بخشی از حریق میتواند با هدف تصرف زمین بوده باشد. اتفاقات ده سال اخیر (۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰) پیرامون تغییرات اقلیمی را میتوان بزرگترین تهدید برای کرهی زمین دانست. اینجا لیستی از 8 تا ازخطرناک ترین حیوانات جنگل آمازون است .

اینجا محل تبلیغ کسب و کار شماست ! بعد از صرف یک نهار خوشمزه و تماشای غروب آفتاب به هتل محل اقامت برگشته و گشت این روز تکرار نشدنی را به اتمام میسانیم و با دور هم جمع شدنمان جشن شب آخر سفر را برگزار خواهیم کرد. این جنگل خانه 430 گونه از پستانداران، 378 گونه خزندگان، 400 گونه از دوزیستان، 3000 گونه ماهی و 2.5 میلیون نوع حشرات است. بعد از این روستا در ابتدای روستای ابر قرار دارید.

مجاهدان طرفدار میرزا، که در مازندران مبارزه میکردند، از بولشویکها کناره گرفتند و راهی جنگل شدند. از رامسر به سمت جاده تنکابن، پس از طی مسافتی حدود ۷ کیلومتر، سه راهی جنت رودبار را خواهید دید. در وجه تسمیهٔ آن باید گفت که ریشهٔ جوند بادغیس اساسآ همان واژهٔ جوین است که بعدآ شکل جوند را به خود گرفتهاست و بعضآ گفتهاند گویان بادغیس کهن که بعدآ تبدیل به جوین و جوند شدهاست اساسآ نامی بودهاست منسوب به نام یکی از حکمرانان آن ناحیه. لذا داستان مربوط به کتاب جنگل نیز یکی از این داستانهای قدیمی و البته هیجانانگیز است که در آن هم انسانها و هم حیوانات نقش بهسزایی دارند.

به علاوه عده ای از طبیعت گردان تابستان ها در آنجا کمپ می زنند ولی نباید فراموش کرد که شب های فیلبند در همه فصول، سرد است. با قایق سواری در تالابهای این منطقه به عکاسی کردن مشغول میشویم و از تماشای لک لکهای ساکن در آنجا لذت میبریم. از آنجا که هیچ ارتباط صلح آمیزی با دنیای بیرون از خود ندارند، نام این قبیله ناشناخته است. این تصاویر که تا پایان ماه ژوئیه 2018 (تیر/ مرداد) گرفته شده است، نشان می دهد که حدود هفت هزار و 900 کیلومتر از مساحت جنگل های آمازون در مقایسه با سال گذشته میلادی تخریب شده است.

ناحیهای فوق العاده زیبا که در گذشته مورد توجه امپراطوری پیشین برزیل نیز بوده که با ساخت قصری زیبا روزگار خود را سپری میکرد. اگرچه آمارهای فوقالذکر مربوط به دههی گذشته است، جنگل زدایی در آمازون پیشینهی طولانیتری دارد. او همیشه در پی فرصتی است که به موگلی و البته به دیگر حیوانات خوب جنگل آسیب بزند. هرچند به عقیده پژوهشگران امکان کنترل این شرایط به ویژه با وجود احتمال آسیب به جنگل های استوایی آمازون بسیار سخت است، اما در غیر این صورت باید منتظر آسیب های جدی به محیط زیست و حیات انسان و حیوانات بود.

به گزارش ایسنا، حمید قاسمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: به صورت مستمر همه ساله شاهد آتشسوزی بخشی از جنگلهای ارسباران در تابستان هستیم و سالهای پیش نیز آتش را مهار میکردیم، اما در سالجاری پوشش گیاهی انبوه و گرمای تابستان، شدت آتشسوزی این منطقه را دوچندان کرده است. دانشمندان تخمین میزنند که این جنگل دارای بیش از دو و نیم میلیون گونه حشره، بیش از 40 هزار گونه درخت و گیاه، یکهزار و 500 نوع پرنده و بیش از 2 هزار نوع ماهی است. او کودک رابه لانهاش برده و در کنار دیگر تولهگرگاه بزرگ میکند و کودک که موگلی نام دارد، توسط این گرگها بزرگ میشود.

با اینکه این مار سرعت بالایی دارد و در آب هم بدون زحمت حرکت میکند، اما به دلیل اندازهای که دارد گاهی در مسیرها دچار مشکل میشود. این کشف به دلیل نقشی که درختان در تغییرات آب و هوا ایفا میکنند مهم است. تقریبا نیمی از این جنگلها از بین رفته و تنها حدود ۳/۱۰ درصد آنها محافظت میشوند. کیادلیری گفته است: بهره برداری بی رویه در مدت طولانی باعث شد تا موجودی جنگل ها کم شود به همین دلیل هیئت دولت در سال ۹۱ طی مصوبهای برداشت از جنگلهای شمال را تنها در قالب درختان آفت زده، خشک شده و افتاده را قانونی اعلام کرد.رئیس انجمن جنگلداری ایران در ادامه بابیان اینکه در سال ۹۵ با وخیم تر شدن اوضاع جنگل ها، طرح تنفس تصویب شد، تاکید کرد: با تصویب قانون طرح تنفس جنگل، برداشت درختان خشک و افتاده نیز ممنوع شد، چون احساس می شد برداشت این نوع درختان میتواند معبری برای برداشت های غیر مجاز و بی رویه در جنگل های شمال باشد.

در این فیلم همچنین نشان داده میشود که قطع درختان جنگلی و تغییرات جوی تا چه اندازه میتواند روی اکوسیستم منطقه تاثیر بگذارد و به گفته «کریس هولتز» مدیر مرکز حفاظت و توسعه پایدار در بنیاد «مکآرتور» که در ساخت این فیلم همکاری داشته است، این تصاویر به جهانیان یادآوری میکند که تا چه اندازه میبایست این منطقه از کره زمین را جدی بگیرند. آن ها از ببر و شیر ها قوی تر هستند و می توانند به راحتی پوست حیوانات را سوراخ کنند. محققان در انتها گفتند: حداقل ۱۵ درخت غول پیکر پیدا کردیم که همه آنها به طول ۷۰ متر و برخی از آنها به راحتی ۸۰ متر ارتفاع داشتند.

در هر یک از قطعات نمونه مشخصههایی از قبیل نوع گونه، قطر برابر سینه در ضایعات چوبی سرپا و قطر میانی در ضایعات چوبی افتاده و کندهها، ارتفاع و درجه پوسیدگی ضایعات چوبی در هر یک از حالتهای افتاده، سرپا و کنده بهصورت صد در صد آماربرداری شدند. در حالی که پیش از این در هر هکتار زمین از ۴۰ تا ۱۰۰ اصله درخت وجود داشت، امروز این تعداد به ۲۰ تا ۴۰ اصله درخت میرسد. در گزارش دیگری از شبکه «بودیست نیوز» درازای این تندیسها میان ۵ تا ۲۰ سانتیمتر و جنس آنها از گچ و گل اعلام شدهاست.

هوای جنگل حداقل ۱۰ درجه خنکتر از نقاط شهری است. در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل، در پاییز رنگآمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشمنواز برف و همچنین برفبازی، طبیعتدوستان را به سمت خود فرامیخواند. این جنگل ها به ریه های کره زمین شهرت دارند و حفاظت آن برای توازن آب و هوای جهان حیاتی است. این مورچه با طول حداکثر 1.2 در میان بزرگترین مورچه ها در جهان قرار دارد. او خطرات بسیاری را تجربه کرده و در میان گله گرگها به سان یک گرگ شجاع رشد میکند. در این جنگل یک ببر خبیث نیز وجود دارد که نام او شیرخان است.

درخت های که قبلا قطع شده بود ند پس ا مسال بشکل اولی نمؤکرده احتمال دارد که میوه بدهند مشکلی که ما داریم در بین جنگل یک قریه وجود دارد که مال و مواشی آنها در جنگل داخل می شود با آن هم جلوگیری شده است. لطفا هرجا مرتع سرسبز و زیبایی دیدید با ماشین از وسط آن رد نشوید. یکی از آنها بلندتر از بقیه بود. این داستان جذاب دهها سال است که به عنوان یکی از مشهورترین داستانهای کودک و نوجوان مورد توجه قرار گرفته و کارتونها و انیمیشنهای بسیاری نیز در پیرامون آن شکل گرفته و ساخته شده است.

آمازون، نام جنگل بسيار بزرگي در شمال آمريكاي جنوبي است.اين منطقه جنگلي كه رودخانه آمازون نيز از ميان آن ميگذرد بخشهايي از كشورهاي برزيل، اكوادور، گويان، كلمبيا، ونزوئلا، بوليوي، پرو و سورينام را در برميگيرد. مردم روستای کیچوا به “جنگل زنده” اعتقاد دارند که در آن رودخانهها، زمین، حیوانات و حتی باد به هم مرتبطاند. با این حال ، حدود 50٪ از تمام موجودات زنده روی زمین در منطقه استوایی یافت می شوند. بیشتر از تمام مناطق دنیا جنگلهای برگ ریز معتدل بر اثر فعالیتهای انسان تحت تأثیر قرار گرفتهاند.

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از انجمن آماری سلطنتی (Royal Statistical Society) طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۶۲۰۰۰ کیلومترمربع از جنگلهای آمازون بر اثر عوامل مختلفی از جمله آتش سوزی و قطع بیرویهی درختان از بین رفته است. این قوم عجیب در جنگل آمازون زندگی مینمایند که به دور از تمدن هستند آنها حتی نمی دانند هواپیما چیست و بلد نیستند لباس بر تن نمایند حتی حرف زدن هم بلد نیستند در ادامه عکس های لو رفته از مردم لخت عور در جنگل آمازون را خواهید دید.

در این گنبدها بیش از ۴۰ هزار گیاه از ۴۰۰ گونه مختلف کاشته شده اند. به همین دلیل این مورچه مرگبار نامیده می شود. با این حال هنوز هم زمستان ها تقریبا خالی از سکنه می شود چرا که به دلیل ارتفاع زیاد از دریا زمستان های بسیار سرد با برف های سنگین دارد. آیا اصلا نامی از جنگل ابر به گوشتان خورده است؟ به گزارش ایسنا مسعود منصور گفت: برای پیشگیری از وارد آمدن خسارت سیل و کنترل سیلابها و روانآبها، اجرای طرحهای آبخیزداری و آبخونداری امری کاملاً لازم و ضروری است.

تخریب جنگل های آمازون یکی از عوامل اصلی گرم شدن زمین است. یکی از خاصترین حیوانات این منطقه سیاه خروس است که در هیچ جای دیگر ایران پیدا نمیشود. فیلبند به دلیل سوز و سرما و بارش برف شدید، در طی مدت زمستان از سکنه خالی است. به همین دلیل آنها چنین نامیده می شوند. همانگونه که گفته شد ایران دارای ثروت غنی از منابع طبیعی در دنیا است و مسافر و گردشگری را علاقمند می کند تا برای دیدن چنین منابعی مسافتهای طولانی را پیمایش کنند. دندان های تیز، مثلثی و فک های قدرتمند آنها را در چنین حمله ای کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید