فواید و مضرات جگر، دل و قلوه برای سلامتی انسان – مشرق نیوز

از این گیاه در آسیای شرقی به عنوان جوشانده، در آمریکا به عنوان مکمل غذایی در برخی کشورها به عنوان شیرین کننده ی مصنوعی در محصولات دیابتی استفاده می شود. فیبرینوژن و ترومبین که در انعقاد خون دخالت دارند. مطالعات نشان میدهند که رژیم غذایی همراه با گردو میتواند خطر عوارض قلبی را در افرادی که سابقه حمله قلبی دارند کاهش دهد. در حال حاضر، غذاهایی وجود دارند که با استرول و استانولهای گیاهی غنیشدهاند. به همین دلیل، اگر به چربی خون مبتلا هستید مهم است که مصرف چربیهای اشباعشده و ترانس را کاهش دهید و بهجای آن از غذاهایی مانند غذاهای حاوی چربی اشباعنشده، ماهی و مواد غذایی غنیشده از استرول و استانول گیاهی استفاده کنید.

مشخص نیست که آیا غذای حاوی استرول گیاهی یا استانول خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش میدهد یا خیر اما کارشناسان مطرح میکنند که غذاهایی که کلسترول را کاهش میدهند خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش میدهند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بیماریهای قلبی – عروقی یکی از رایجترین دلایل مرگ و میر در جهان محسوب میشود. در ادامه با جزییات تغذیه برای تنظیم کلسترول خون آشنا میشویم.

پزشکان مطرح میکنند که موثرترین رویکرد برای کاهش کلسترول خون، انتخاب غذاهای حاوی چربی اشباعنشده و محدود کردن مصرف غذاهای حاوی چربیهای اشباعشده یا ترانس است. بسیاری از همکاران فشار خون بسیار بالا را مانع انجام حجامت می دانند امّا به عقیده بنده یکی از بهترین روش ها برای کنترل اورژانسی فشار خون، حجامت است. جریان خون، کلسترول مصرفشده را به مقدار ناچیز جذب میکند و این امر، بعد از چند ساعت تاثیر کمی بر سطح کلسترول میگذارد.

اجازه دهید با حرارت ملایم به مدت چند دقیقه بجوشد. همه مغزها کالری زیادی دارند، بنابراین لازم است تعداد کمی از آنها را به سالاد اضافه کنید یا چند عدد مغز را بهعنوان میان وعده بخورید. آنچه میخورید و آنچه نفس میکشید نیاز دارد که در بدن شما باقی بماند، هرچند که شما بخواهید وزن کم کنید. در حقیقت هدف از تولید مارگارین محصولی شبیه به کره ولی با قیمت ارزانتر است. کره حیوانی عموما از چربی اشباع ساخته میشود و چربی اشباع نیز از پالمتیک اسید (۳۱ درصد) و میریستیک اسید (۱۲ درصد) تشکیل میشود و پژوهشها نشان میدهد که این اسیدها باعث افزایش کلسترول و چربی «بد» میشوند.

برخی از غذاهای گیاهی مانند روغن پالم و روغن نارگیل حاوی چربیهای اشباع هستند. در واقع در ساخت مارگارین از چربیهای نباتی استفاده میشود. کمبود کلسیم میتواند تمام قسمتهای بدن را تحت تأثیر قرار دهد و در نتیجه ناخنها ضعیف شوند، رشد مو کندتر شود و پوست شکننده و نازک ایجاد شود. مقدار توصیه شده روزانه کلسیم برای کودکان و نوجوانان پسر و دختر یکسان است. نمایانگر آن هستند که مصرف ۵ تا ۱۰ برابر مقدار مجاز خوراکی توصیه شده(RDA) ویتامین A پیش و طی دوران اولیه بارداریقادر است خطر نقایص مادرزادی را افزایش دهد، بنابراین لازم به ذکر است که در دوران بارداری در مورد مصرف جگر (و همین طور آب هویج ) که دارای مقدار زیادی ویتامین A هستند، حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید، زیرا دریافت اضافی ویتامین A (بیش از ۱۰۰۰ واحد بین المللی در روز) ممکن است با ناهنجاری های جنینی در ارتباط باشد.

شما باید مقدار توصیه شده کلسیم در روز را از طریق غذاهایی که میخورید، مکملها یا ویتامینها به دست آورید. اگر دوز روزانه کلسیم خود را از دست بدهید، یک شبه دچار کمبود کلسیم نخواهید شد؛ اما همچنان مهم است که هر روز برای دریافت کلسیم کافی تلاش کنید، زیرا بدن به سرعت از آن استفاده میکند. حداقل 5 روز در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه یا بیشتر تمرینات هوازی سطح متوسط تا سطح بالا و 3 روز در هفته تمرینات قدرتی متوسط تا سطح بالا را دنبال کنید.

پودرهای پروتئین آبپنیر را میتوانید از فروشگاههای مواد غذایی تهیه کنید. دورهی نقاهت تزریق چربی بسیار کوتاه است و شما 24 ساعت پس از تزریق چربی میتوانید به زندگی عادّی خود بازگردید و مابقی مراقبتهای لازم را در منزل خود و بدون کوچکترین مشکلی ادامه دهید. در دستیابی به جوش های بدون نقص با کیفیت بالا و بدون عیب علاوه بر انجام آن توسط جوشکار های ماهر و تست آن راه دیگری وجود ندارد ، با این وجود این هر چقدر که جوشکار ماهر باشد ، در طی فرآیند جوشکاری ، ممکن است نقص هایی در جوش ایجاد شود.

علاوه بر مصرف مواد غذایی حاوی امگا۳، کپسول آن را می توانید از داروخانه تهیه کنید. در صورت عدم دسترسی به گردو از توفو، بذر کتان، سویا و روغن کانولا(کلزا) استفاده کنید. در صورت ابتلا به چربی خون باید از مصرف چه غذاهایی اجتناب کنید؟ بهتر است غذاهای حاوی چربی اشباعشده و ترانس را بهکل از رژیم غذایی خود حذف کنید یا آن را به کمتر از 6 درصد کل کالری روزانه کاهش دهید. هیپوکلسمی یا بیماری کمبود کلسیم در بدن هنگامی رخ میدهد که غلظت سرمی کلسیم در خون از مقدار مشخصی کمتر باشد.

میزان کلسترول غذاها کمتر از میزان چربی آنها نگرانکننده است. مارگارین و آبپرتقالهایی که به آنها استرولهای گیاهی اضافه شده است میتوانند به کاهش کلسترول LDL کمک کنند. تحقیقات نشان میدهد مصرف روزانه آووکادو میتواند به بهبود سطح کلسترول LDL در افراد دارای اضافهوزن یا چاقی کمک کند. غذاهای غنی از ویتامین ب عملکرد کبد را تقویت میکنند و به کاهش احتقان کبدی کمک مینمایند. وگانها (افراد گیاهخوار) به دلیل اینکه لبنیات غنی از کلسیم مصرف نمیکنند، به احتمال زیاد به سرعت دچار کمبود کلسیم میشوند. کلسیم همچنین برای عملکرد صحیح قلب و سایر عضلات مورد نیاز است.

این موضوع باعث میشود جای کمتری برای سایر غذاها در معدهتان بماند. اما خبر خوب در رابطه با قیمت تزریق چربی این است که در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی، مانند تزریق ژل هزینه کمتری دارد. محققان در تلاشاند تا از فعالیت چربی قهوه ای برای درمان چاقی، دیابت و سایر اختلالهای متابولیک استفاده کنند. در دوران یائسگی، زنان نیز باید مصرف کلسیم خود را افزایش دهند تا خطر ابتلا به پوکی استخوان و بیماری هیپوکلسمی را کاهش دهند. چربیهای اشباعشده باعث افزایش کلسترول بد در بدن شما میشوند. چربیهای ترانس روغنهای گیاهی جامد هستند که تولیدکنندگان بهطورمعمول از یک فرآیند مصنوعی به نام هیدروژناسیون برای تولید آنها استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید