علت انجام آزمایش آنالیز مدفوع چیست؟

مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا 3 با کاهش تولید لیپوپروتئین با چگالی بسیار کم توسط کبد، تسریع عملکرد کیلومیکرون و کاهش وی ال دی ال یا لیپو پروتئین در خون، و تبدیل اسیدهای چرب به انرژی (اکسیداسیون) به کاهش تری گلیسیرید کمک می کند. روغن حیوانی بهتر است به جای روغن نباتی و روغن مایع مصرف شود، زیرا روغن نباتی یا روغن های هیدروژنه جامد سبب افزایش کلسترول و گلیسیرید شده و در عروق بدن و قلب رسوب می کند .

نوشیدنیهای شیرین شده مقدار بسیار بالایی از فروکتوز مایع دارند که چربی زیادی به شکم شما اضافه میکنند. اما برخی جانوران از جمله ماهی، وال و برخی از حیواناتی که در آب و هوای سرد زندگی میکنند، چربی بدنشان به حالت روغن مایع میباشد. برای اجرای مرحله اخیر یك ماشین مولتی نوزل به كار میبرند كه با اشعه مادون قرمز كار میكند عمل آوری در آب نمكی كه طعم خاویار به آن داده شده انجام میگیرد. برای انجام آزمایش خون که آزمایش کلسترول نیز در آن درخواست شده است فرد باید 8 تا 12 ساعت ناشتا باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از کشورها نیز اقدام به تولید خاویار کردهاند، ولی این خاویار از ماهیان خاویار به دست نمیآید.

نتایج بررسی مولكولی نیز نشان داد كه بر خلاف خاویار طبیعی، خاویار مصنوعی فاقد ماده وراثتی DNA است و بر روی ژل الكتروفورز آثاری از ماده وراثتی مشاهده نمیشود. روغن ذرت برای درمان اگزما و بیماریهای پوستی نیز مفید است یادتان نرود كه این روغن دارای پایداری زیادی نسبت به اكسیداسیون بوده و برای مصارف مختلفی از جمله پخت و پز، سرخ كردن و سالاد گزینه مناسبی بوده و دارای مقاومت نسبتا خوبی در برابر حرارت است .

یکی از اجزای تغییر شیوه زندگی مناسب برای سلامت قلب، رژیم غذایی کمکلسترول است. این مورد موجب می گردد که تماس بین چربی های تزریق شده با بافت سالم بدن انجام شود ، در نهایت سلول های چربی می توانند به صورت بسیار مناسب با اکسیژن و مواد مغذی تغذیه گردند و زنده بمانند. در پایان لازم به ذکر است که بافت چربی نه تنها پرکننده خوبی برای نقاط مختلف بدن و صورت می باشد، بلکه کیفیت پوست را بهبود می بخشد. این روغن برای سرخ کردن و پخت و پز مواد غذایی، کاربرد گستردهای دارد و حاوی 5 تا 16 درصد اسیدهای چرب اشباع شده است و بر همین اساس برخی متخصصان قلب و عروق آن را در كنار روغن زیتون، از بهترین روغنها برای پیشگیری از مشکلات قلبی و عروقی میدانند.

هندوانه منبع بسیار خوبی از ریزمغذی های مفید برای قلب از جمله پتاسیم، ویتامین A و C و آنتی اکسیدان های محافظ سیستم ایمنی است. این دارو برای افراد زیر16 و بالای50 سال مناسب نیست. کسانی که چربی خون بالایی دارند در آشپزی از این روغن استفاده میکنند. زیرا اتمهای روی که فلز فعالتری است الکترون از دست داده و وارد محلول میشود و این الکترونها را یونهای مس جذب نموده و رسوب میکنند لذا از غلظت یونهای مس کم شده و به مقدار مس جامد افزوده میشود.

این خمیر را با آب مخلوط نموده و داخل دستگاه گریز از مرکز (سانتریفوژ) میریزند. افزایش چربی های خون یکی از مشکلات شایع ناشی از زندگی شهرنشینی است که نه تنها افراد میانسال و سالمندان از آن رنج می برند، بلکه کم نیستند جوانان و نوجوانانی که این بیماری را تجربه نموده اند. ورود فاضلاب غیر متعارف از جمله روغن و چربی حاصل از رستوران ها، فست فودها، آشپزخانه و تالار ها یکی از مشکلات اصلی شیکه فاضلاب شهری به شمار می رود. بهترین برای: تقریباً هر غذایی که نیاز به سرخ کردن یا قهوه ای شدن دارد، از جمله تفت دادن گوشت.

همچنین هر قاشق غذاخوری آن 11 درصد آهن و منیزیم و 15 درصد سلنیوم مورد نیاز بدن را تامین میکند. اما متاسفانه مصرف زیاد از حدش نیاز به ویتامینE را بالا میبرد، بنابراین نباید تنها روغن مصرفی خانوادهها باشد. متاسفانه باید اذعان داشت در خیلی از موارد این بیماری بدون هیچ علائمی در فرد وجود دارد که می تواند عوارض قلبی و عروقی را در فرد مبتلا حتی بدون علائم زمینه ای ایجاد نماید. امروزه با پیشرفت روشهای نگهداری مواد غذایی، از روشهای دیگری مانند فریز کردن یا برخی نگهدارندهها نیز در نگهداری خاویار استفاده میشود و در نتیجه خاویارهای کم نمک نیز تولید شدهاند که بسیاری از افراد به مصرف این نوع خاویار تمایل دارند.

این رسوبات (پلاکها) میتوانند جریان خون در سرخرگها را کاهش دهند درنتیجه سبب بروز برخی مشکلاتی میگردد. این روغن در مقایسه با روغن زیتون بکر از ارزش تجاری کمتری برخوردار می باشد. آثار روغن زیتون بر تندرستی: تحقیقات نشان داده که مصرف روزانه دو قاشق غذا خوری (۲۳ گرم) روغن زیتون، خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش میدهد که این امر، به دلیل وجود چربیهای اشباع نشده در این روغن است.

در این بررسی از خاویارهای وارداتی كه در دو گروه به شكل خاویار سوروگا و سالمون به طور مصنوعی یا سنتتیك تولید شده یود نمونه برداری و آزمایشات ارگانولپتیك، شیمیایی و مولكولی به انجام رسید. به این نوع خاویار در اصطلاح خاویار مصنوعی میگویند که کیفیت و خواص آن پایینتر از خاویار اصیل است. بنابراین پیشگیری و کنترل این بیماری در مراحل اولیه می تواند از عوارض جبران ناپذیر آن پیشگیری نماید.

همچنین روغن گردو و اسید چرب امگا۳ که در گوشت ماهی و سبزیجات وجود دارد همچون روغن زیتون، اسیدهای چرب اشباع نشده دارند و بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی مفیدند. وجود اسیدهای چرب «امگا3» در خاویار، سبب پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی میشود. دارچین حاوی آنتی اکسیدانی قوی به نام پلی فنول است و موجب افزایش،حساسیت به انسولین میشود. روغن آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب اشباع شده (۵ تا ۱۶ درصد) بوده و باقی اشباع نشده میباشد.

روغنی است که از دانههای روغنی گل آفتابگردان استخراج میکنند. نوعی روغن نباتی است که از دانههای گیاه پنبه استخراج میشود. را از میوه درخت زیتون استخراج میکنند. در این دستگاه ضمن چرخش، روغن زیتون از بقیه مواد جدا میشود. معمولاً در تهیه ی چیپس سیب زمینی و دیگر انواع اسنک از این روغن استفاده میکنند. لیپوم ها معمولاً در سنین میانسالی تشخیص داده می شوند. روغنهای خوراکی را معمولاً از چربیهای نباتی یا حیوانی به دست میآورند. چند ماه بعد، ̎لورنزو̎ نخستین علائم بیماری ALD را نشان میدهد؛ یک بیماری مهلک ارثی که از طریق کروموزوم مادر منتقل میشود و در نتیجهٔ انباشت چربیهای اشباع شدهٔ نوع C24 و C26 در جریان خون، کل سیستم عصبی را تخریب کرده و از کار میاندازد.

دیدگاهتان را بنویسید