شهر چشمه ترکیه + هتل های خوب چشمه ترکیه

بخش وسیعی از این روستا باغستان زرشک است که سرسبزی چهار فصل را در این منطقه ایجاد کرده است. این روستا در شرق طبس در فاصله 40 کیلومتری آن واقع شده است. این روستا در جنوب طبس در فاصله 210 کیلومتری واقع شده است. این روستا در فاصله 6 کیلومتری شهر فردوس قرار دارد. روستای خرو در شرق طبس و در فاصله 25 کیلومتری قرار دارد. درواقع روستای اصفک با طبس 38 کیلومتر فاصله دارد. این روستا در کیلومتر 70 جاده بیرجند-درمیان واقع شده است. این روستا 17 کیلومتر با بشرویه فاصله دارد. از ویژگیهای جذاب این روستا پایبندی مردم به آداب و رسوم و برگزاری مراسم سنتی در آن است.

با توجه به تجربه مردم محلی ، برای درد پا بسیار مناسب است. خوشبختانه بسیاری از مردم محلی، خانههای روستایی خود را تبدیل به اقامتگاههای بومگردی کردهاند و این یعنی شما میتوانید طعم واقعی زندگی روستایی را با اقامت در این خانههای ساده و بیآلایش بچشید. در حدود نیم قرن پیش کارو میناسیان و محمد مهریار -دو تن از پژوهشگران اصفهان- این نظریه را مطرح کردند که شاهدژ همین «قلعه دیو» افسانهای در کوه صفه است. مسیر دسترسی به این روستا مسیری کوهستانی است که در انتهای آن گردنه پر پیچ و خم اما بسیار زیبای و سرسبز وجود دارد.

ارتفاع درب ورودی آنقدر کوتاه است که افراد عادی باید کاملاً خم شوند. ممبران فیلتری است که به روش اسمز معکوس Reverse Osmosis عمل می کند، این فیلتر از یک غشاء نیمه تراوا ( غشایی با نفوذپذیری انتخابی است که به مولکول ها و یون های مشخص شده ای اجازه عبور می دهد) و چندین لایه مستحکم ساخته شده، فیلتر ممبران یک ورودی و دو خروجی آب دارد بطوری که آب خام وارد ممبران شده ذرات و آلودگی های موجود در آب مانند نیترات و نیتریت، آرسینک، آلودگی های میکروبی از قبیل آندوتوکسین ها، فلزات سنگین مانند جیوه، سرب را به ابعاد 0.0001 میکرون (µm) از بین ببرد، از خروجی اول آب تصفیه شده تولید گردد و خروجی دوم مربوط به پساب می باشد.

به همین دلیل، حتی شاخه ای به نام (توریسم آب درمانی)ایجاد شده که گردشگران را برای بهره گیری از مزیت های طبیعی آن، به سوی آب های معدنی رهنمونمی سازد .این پژوهش به صورت توصیفی تحلیلی می باشد .فرایند تحقیق به این صورت است که در ابتدا با سنجش توانمندیهای گردشگری سلامت در حوزه طبیعی در شهرستان محلات اثرات آن در جذب توریسم در این منطقه مورد بررسی قرار گرفته است. این روستا در شهرستان زیرکوه در فاصله 160 کیلومتری بیرجند قرار دارد. وجه تسمیه این روستا وجود باغهای فراوان و سرسبز در این منطقه بوده است. باغ جهاننما یكی از كهنترین باغهای شیراز است و در نزدیكی آرامگاه حافظ كه در دوران گذشته جزء صحرای جعفرآباد و مصلی بوده واقع شده است.

این روستا در میان درهای بسیار زیبا واقع شده است. ای روستا به دلیل آثار تاریخی و مناظر طبیعی خود شهرت دارد. به همین دلیل به نام آسیاب خرابه معروف شده است.این تفرجگاه در حدود 27 كیلومتری علمدار گرگر ( هادی شهر ) قرار دارد و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در 5 كیلومتری روستای منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است.آب این چشمه زیبا و زلال از كوه میامكی ، یكی از كوه های بلند بین منطقه دیزمار غربی ارسباران و شهرستان مرند و بخش زنوز سرچشمه می گیرد.

زندگی می کنند. این جانداران خطری برای انسان ها نداشته و معمولا خودشان را از مسیر کوهنوردی دور نگه می دارند. دقت در آيات قرآنى ترديدى براى انسان باقى نمى گذارد كه قرآن كريم موجودات را با همه اختلافى كه در نسخه آنها و در نوع آنها وجود دارد آيات خداى تعالى دانسته كه اسماء و صفات او را مجسم مى سازند، و هيچ موجودى نيست مگر آنكه هم در اصل وجودش و هم در هر جهتى از جهات كه در وجودش فرض شود آيت خداى تعالى و اشاره كننده به ساحت عظمت و كبريائى اوست، و آيت كه به معناى علامت يعنى دلالت كننده است، از جهت اينكه آيت است وجودش وجود مرآت و آينه اى است كه فانى در صاحب آيت است و بى او استقلال ندارد زيرا اگر در وجودش يا جهتى از جهات وجودش مستقل مى بود ديگر از اين جهت آيت و نشانگر و دلالت كننده به سوى او نبود و اين خلف فرض است زيرا فرض كرديم كه وجود موجودات و تمامى جهات وجودشان آيات خدايند.

و بنابراين، خلاصه معناى آيه اين مى شود كه: اى رسول من ! این بود که خانومم کلا منصرفم کرد از این مسافرت البته برا من مشکلی نبود چون با هر شرایطی خودمو میتونم وفق بدم و میتونستم تحمل کنم و برامم خیلی پرهیجان بود چنین مسافرتی.ولی خوب در مسافرت باید کلا همسفرتم راضی باشه که خانومه ما برا چنین سفری تحمل نداشت پس کلا سفر گرجستان کنسل شد البته اینم بگم تو این تایم از سال هم پرواز تبریز تفلیس یا باتومی وجود نداشت و تنهاراه یا باید میومدیم تهران و از تهران به تفلیس و از تفلیس به باتومی میرفتیم یا اینکه اززمینی میرفتیم که گزینه هوایی هم هزینش باز بالا میرفت بخاطر پرواز از تهران والبته مسیر تبریز تهران هم که بود.

دیزج به مکانی اطلاق می شود که کنار قنات یا چشمه قرار گرفته باشد و اطراف آن را با سنگ و دیوار محصور نمایند و دور از شهرهای نیز واقع شود. آن حصارها در باغ ، این جا هاله های نور و روشنایی است که طلمت و تیرگی را یارای نزدیکی به آن نیست و این در حالی است که فروزهای نیک به مدد باغ وجود می رسند . مسجد جامع قاین یکی از بناهای به جا مانده از دوران تیموریان است. ساخت باغ در کشور ما سابقه ای طولانی داشته و در تمام دوران ها به خصوص دوره اسلامی مورد توجه بوده است.

این مسجد یکی از بناهای متعلق به دوران قاجار است. علاوه بر آب و هوای مطلوب و مناظر سرسبز، آثار تاریخی باارزشی جون مسجد جامع رقه در این روستا وجود دارد. یکی روستاهای زیبای خراسان جنوبی روستای رقه در بشرویه است. این روستای ییلاقی به دلیل آثار تاریخی ارزشمند به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری خراسان جنوبی معرفی شده است. این روستا به دلیل بافت قدیمی آن بسیار جذاب و تماشایی است. این روستا قدمت بسیار زیادی دارد و بقایای چندین قلعه تاریخی در آن دیده میشود. این چشمه به فاصلة 5 کیلومتری آذر شهر در جادة تبریز به مراغه واقع شده است .

این غار در ۱۲ کیلومتری غرب اصفهان در نزدیکی شهرستان خمینی شهر بر سینه کوه سنگی کم ارتفاعی قرار دارد. روستای آرک در شمال شهر خوسف در فاصله 35 کیلومتری واقع شده است. این چشمه در روستایی با نام اری در بخش بند پی شرقی و 33کیلومتری جنوب شرق بابل در شمال ایران واقع شده است. آنچه در طي سنوات اخير و از سال 1374 به بعد نيز توسط مركز انژي هاي نو وزارت نيرو صورت پذيرفته در واقع معرفي 10 ناحيه اميد بخش مي باشد. ناحيه بيرجند، به عنوان بخشي از قهستان، در مسير حركت اعرابي بود كه عربستان را به قصد نواحي مختلف خراسان بزرگ و ماوراءالنهر پشت سر ميگذاشتند و لذا هنوز هم روستاهاي عربنشين در جنوب بيرجند وجود دارند.

و روستای آرک یکی دیگر از روستاهای ییلاقی خراسان جنوبی است. یکی از روستاهای عجیب خراسان جنوبی روستای ماخونیک در مرز ایران و افغانستان است. این بنای باشکوه با معماری چلیپایی از جاهای دیدنی خراسان جنوبی به شمار میرود. از جاهای دیدنی روستای گازار میتوان به کتابخانه و مکتب خانه بسیار قدیمی و قلعهای باستانی اشاره کرد. دیوار های قدیمی کوچه پس کوچه های این شهر از جنس کاه و گل و درهای چوبی ما را به گذشته می برند و یکی از جاهای دیدنی اصفهان نیز به شمار میرود.

شهر چشمه نیز یکی از جاهای دیدنی ازمیر بوده که همه ساله مخصوصا به خاطر سواحل زیبا و دیدنی اش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این بنای معروف و زیبا سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. آب این چشمه را در میان راه نیز می توانید ببینید، شاید رسیدن به این چشمه سخت باشد اما منظره ای که قرار است ببینید، ارزشش را دارد. این مجتمع تمامی امکانات و تجهیزات سوارکاری را داشته و شما می توانید لذت سوارکاری را در این مجتمع تجربه کنید.

پیش از هر چیز باید بدانید که حتما بازه زمانی شش صبح تا حدود هشت شب را برای بازدید خود انتخاب کنید. در این روستا بام هر خانه حیاط خانهای دیگر است. مسجد جامع درخش و قلعه تاریخی درخش مهمترین آثار تاریخی این روستا است. افسوس پایتخت رومی آسیای صغیر بود و آثار یونانی-رومی بیشماری در آن به جای مانده است. در ادامه مجله مستر بلیط را به توصیف و معرفی هرچه بیشتر آن اختصاص داده ایم؛ تا یک مورد از سه آثار مهم طبیعت ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید