دانشنامه جهان اسلام – بنیاد دائرة المعارف اسلامی – کتابخانه مدرسه فقاهت

این منطقه جنگلی در غرب برزیل ودر مرز پرو قرار دارد. جنگل های ارسباران از لحاظ اقلیمی خیلی شبیه به منطقه قفقاز بوده و البته تنها مرز آن با کوهستان قفقاز رود ارس می باشد. جنگل بزرگ Trossachs در مرز دریاچه خیره کننده Loch Lomond، یکی از زیباترین جنگلهای اسکاتلند است. بر اساس آمار اداره کشاورزی، پیش از جنگ، ۹۰ هزار هکتار جنگل پسته وجود داشت، در حالی که خشکسالی و قطع جنگل به منظور برداشت هیزم، باعث کاهش سطح جنگل پسته شده است. این باعث میشود واکنش حیوانات در برابر تصویر خود در آینه چیز جالبی باشد.

به گزارش گروه رسانههای دیگر خبرگزاری آنا، شرکت آمازون مقر جدید خود در سیاتل را افتتاح کرد. شرکت آمازون اخیرا یک ساختمان اداری به شکل چند کره به هم پیوسته را در سیاتل افتتاح کرده و 40 هزار گیاه از 400 گونه گیاه مختلف را در آن جای داده تا فضایی شبیه به جنگلهای مناطق گرم و پرر باران ایجاد نماید. به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، شرکت آمازون در برابر برج بلندِ دفتر مرکزیِ خود در شهر بزرگ سیاتل در ایالت واشنگتن، محیطی شبیه جنگل بارانی موسوم به «کره ها» که متشکل از سه گنبد کروی شکلِ شیشهای است، افتتاح کرد.

طراحی آموزشی جنگل برای کیست که مربوط به کتاب علوم تجربی پایه ششم دبستان می باشد و همچنین کلیه طرح های موجود در سایت در قالب ورد و قابل ویرایش تنظیم و تدوین شده اند. ملی شدن جنگلها هستند تاریخاجرای طرح تاریخ شروع بهرهبرداری خواهد بود. حجت الاسلام احمدپور نماینده خواف و رشتخوار در ادامه افزود: ۲۹ دی و ۲ بهمن کار واگذاری طرح به پیمانکار از طریق جرائد و روزنامه ها انجام خواهد شد. در این جاده به سمت کوه رستم حرکت کنید و در کنار کوه، مسیری پایکوبی شده را خواهید دید.

اگرچه در مسیر پیادهروی به سمت آبشارهایی مانند سل دوک (Sol Duc) و مریمر (Marymere) میتوانید تصاویر زیبایی ثبت کنید اما صخرههای سبز در امتداد ساحل ریالتو (Rialto) در هنگام غروب بسیار مرموز و زیبا هستند. آنها در رودخانههای کوچک مانند “روتونو” شکار میکنند. تقریبا یک دهم از تمامی موجودات شناخته شدهی روی زمین و یک پنجم از همهی پرندگان این کرهی خاکی در جنگلهای آمازون زندگی میکنند. آنها چیزهایی که دارند مثل پوست حیوانات, تیر و کمانهاي دست ساز را با وسایل کاربردی کاشفان مثل کارد و ظروف پخت و پز مبادله میکنند.

بومیانی که در این مناطق زندگی می کنند از نژادهای مختلفی هستند که گاه برای زنده ماندن و تصاحب زمین، به شیوه قرنها پیش با یکدیگر درگیر شده و می جنگند. دیدن و تماشای همین حیات وحش کمیاب هم لذتی دارد که در کمتر جایی به آن دست خواهید یافت، اما آمازون هنوز هم مناطق و جانواران ناشناختهی زیادی دارد و سفر به آن کمی خطرناک است. این جنگل در خاک ۹ کشور گسترده شده و یکی از عوامل جذب گردشگر به این مناطق است. با این حال همه ی فصل های این جنگل زیباست؛ در بهار پر از عطر و بوی شکوفه ها می شود و در فصل تابستان نسیم های خنکش به روح و جانتان طراوت می دهد.

بیدون تردید از درختان با ریشه های سطحی تشکیل یافته اند لحاظا با توجه به شرایط محلی از اجراه روش های بریش های تدریجی میتوان صرف نظر کرد. بدین معنی که با توجه به وجود یک گونه از گیاهان یا جانوران در یک منطقه، دیگر گونه ها یا نوع جانوری یا گیاهی دیگری در آن جا نمی تواند زندگی کند. شبکه اسپانیایی زبان هیسپان نیز در برنامه «قاره ها» با اجرای سباستین سالگادو به معضل جنگل های در حال نابودی آمازون می پردازد. همچنین در بین مورچه خواران و تنبل ها به طور کلی، مورچه خوار غول پیکر ترجیح می دهند که بیرون درختان بمانند و به طبقه انبوه جنگل استوایی بروند تا در جستجوی غذای بعدی خود بگردند.

همانطور که نام آن ها نشان می دهد، این نوع دوست دارد که حشرات را بخورد، از جمله مورچه . تصاویری منحصر به فردی که برای نخستین بار توسط بنیاد بومیان برزیل منتشر شده یکی از آخرین بازماندگان قبایل بومی ساکن در آمازون را نشان می دهد. به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اینترنتی گاردین، به تازگی ویدئویی شگفت انگیز و باور نکردنی از آخرین بازمانده یک قبیله بدوی آمازون که به مدت دو دهه به تنهایی در جنگلهای انبوه برزیل زندگی می کند، منتشر شده است. داریوش فرهنگ به کافه فیلم میآید فیلم سینمایی «دو فیلم با یک بلیت» این هفته در برنامه کافه فیلم شبکه آیفیلم با حضور داریوش فرهنگ به نمایش گذاشته میشود.

این گنبدها که «کره» نام گرفتهاند با ایجاد یک محیط کاری باز و باغی مملو از گیاهان استوایی، خطوط میان فضای اداری و استراحتگاه را از بین بردهاند. جنگل های اسرار آمیز و ترسناک آمازون عجیب ترین تفریح دنیا به نام قایق سواری را برای علاقه مندان خود طراحی نموده است و افراد سوار بر یک قایق توربین دار مسافتی 8000 کیلومتری را به سیر و سیاحت می پردازند. تا علاوه بر اطلاع از موجودی ما و سفارش دادن راحت تر، قیمت دقیق خرید عمده ی عود جنگل بارانی Rain Forest را با توجه به حجم خریدتان، به شما اعلام کنیم.

حشره مرگآوربا توجه به نامی که این حشره دارد، حتما تصور میکنید با چه چیزی روبرو هستید! پوست آن به رنگ سبز شبیه برگهای اطراف است که مورد توجه قرار نمی گیرد و یک حیوان کاملاً بی ضرر است. یک مورد معمولی است Hyalinobatrachium bergeri ، از دشت های آمازون تا کوهپایه های آند در بولیوی و پرو توزیع شده است. همچنین جنگل تصادفی از روش بسته­بندی، برای ایجاد پیش­بینی مورد نیاز استفاده می­کند. به گزارش خبرنگار اجتماعی امتداد نیوز، به نقل از نشنال جئوگرافیک، مارک فرنلی، عکاس حیات وحش، در نقاطی مختلف از جنگل استوایی آمازون، آینه و دوربین تلهای نصب کرد تا بتواند عکسالعمل حیوانات این جنگل را نسبت به مشاهده تصویر خود در آینه ثبت کند.

در طی ۴۰ سال گذشته، حداقل ۲۰ درصد جنگل های بارانی آمازون، نابود شده اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد اگر تنها سه درصد دیگر از پوشش گیاهی جنگل های آمازون از بین برود، دیگر شانسی برای احیای این جنگل بزرگ وجود نخواهد داشت و جنگل زدایی از این بخش از جهان به تغییرات آب و هوایی گسترده و مشکلات زیست محیطی گسترده ای دامن می زند که تبعاتش کل کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد. این ساختمان که با هزینه ۱۴ میلیارد دلاری ساخته شده شامل سه گنبد متصل بههم از جنس فولاد و شیشه است.

عکاسی به نام “میشا والجو” سه سال است که زندگی مردم روستای “سارایاکو کیچوا” در قلب جنگلهای آمازون در اکوادور را ثبت میکند. او در آنجا زندگی جدید و پرهیجانی را در کنار پیرمردی به نام جان تجربه میکند. دولت پرو در این منطقه امکانات توریستی از جمله کشتی کروز در نظر گرفته که میتوان با آن در این منطقه سفر کرد و حتی شب را در این کشتی مجهز اقامت نمود و بدین ترتیب یک تجربه هیجان انگیز داشت.

دره مکیدی، جنگلهای آینالو و قلعه بابک از مهمترین جاذبههای ارسباران با پتانسیل بالای اکوتوریسم هستند. پیداشدن مردی که ۵سال در جنگلهای آمازون گمشده بود! به صورت ويژه تلاش آنها اين بود تا دريابند جنگلزدايي تا پيش از آنكه چرخه آب بتواند از اكوسيستم درون خودش پشتيباني كرده و مانع از تخريب درختان شود،تا چه زمان تداوم خواهد داشت؟ این دریاچه زیبا به واسطه طبیعت جنگلی، آب شفاف و وجود ماهیان رنگارنگش به یکی از جاهای دیدنی گرگان تبدیل شده است.

بدون شک یکی از اصلی ترین جاذبه های این پارک درختان موجود در آن می باشند که ارتفاع بعضی از آن ها به سی متر نیز می رسد. به نحوی که پدیده آتش سوزی در جنگل و مراتع کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. یک نوع مار در جنگل های آمازون وجود دارد که می توانند بدون هیچ مشکلی از این قورباغه ها تغذیه کنند. درست زمانی که آنها دیگر هیچ امیدی به زنده ماندن نداشتند، با یک قبیله سرخپوست برخورد کردند. طبق تحقیقات مجله مستر بلیط، پارک جنگلی النگدره یکی از بی نظیرترین پارک های جنگلی ایران به شمار می رود که در تمام فصل ها سر سبز و با نشاط است.

جنگل های انبوه آمازون از سال ها قبل در معرض خطر نابودی قرار گرفته اند و سیر تخریب این جنگل ها به سرعت به نقطه ای بی بازگشت نزدیک می شود. موضوع یك داستان علمی تخیلی انگیزه یك باستانشناس ماجراجو را برای كشف شهری باستانی و مخفی در اعماق جنگل آمازون فراهم كرد. موضوع یک داستان علمی تخیلی انگیزه یک باستانشناس ماجراجو را برای کشف شهری باستانی و مخفی در اعماق جنگل آمازون فراهم کرد. تشویق مالکان زمینها برای مدیریت دقیق آتشسوزیها میتواند احتمال آتشسوزی کشاورزی در جنگل های آمازون را تا حد زیادی کاهش دهد؛ چون وقتیکه کشاورزان، دامداران و دلالان زمین خود را آتش میزنند، شعلههای آتش میتوانند بهراحتی، حتی در جنگل بارانی پخش شوند.

افراد اين قبيله معمولا برهنه هستند و تنها با تکهاي از پارچه قسمتهايي از بدن خود را ميپوشانند.به گزارش يورو نيوز، اين قبيله تا حدي با دنياي اطراف خود و تحولات آن بيگانه است که عبور يک هواپيما از منطقه مي تواند موجب وحشت افراد آن شود.مردان اين قبيله به شکار و ماهيگيري ميپردازند و زنان آن معمولا کشت و کشاورزي مي کنند. با نگاهی به جدیدترین اخبار شبکه های پرس تی وی، هیسپان و آی فیلم، می توان از میزبانی آی فیلم از داریوش فرهنگ در برنامه «کافه فیلم» و پخش دو مستند «هجده» ساخته وحید فراهانی و «کولتان: ردپای آمریکای جنوبی» از آنتن پرس تی وی با خبر شد.

دیدگاهتان را بنویسید