حقایقی در مورد چربی ، تفاوت چربی اشباع و غیراشباع در چیست؟

روغن نارگیل به خاطر اسیدهای چرب زنجیره متوسط به سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز کمک می کند. به دلیل آنکه ویتامین A جگر بیش از حد نیازبدن است، مصرف مکرر آن میتواند با انباشت ویتامین A در کبد مصرفکننده موجب آسیبدیدگی وکاهش عملکرد این عضو شود. تمرکز رژیم سواحل جنوبی بر مصرف محدود کربوهیدرات ها و جایگزین کردن مواد خوراکی فیبر بالا است که هم گوارش آهسته تری دارند و هم به احساس سیری بیشتری به شما می دهند.

این رژیم با اضافه کردن مواد غذایی ضد التهابی مانند ماهی، سبزیجات و چربی های سالم به رژیم غذایی قلب شما را در برابر بیماری ها سالم نگه می دارد. بسیاری از افراد فکر میکنند دست و پا به این دلیل که تحرک بیشتری دارند، چربی کمتری در آن ذخیره میشود، پس برای آب کردن شکم لازم است که شکم شما تحرک بیشتری داشته باشد. در اینجا نمونه ای از وعده های غذایی برای مرحله اول و مرحله دوم رژیم سواحل جنوبی آورده ایم که به شما تصویری از روزهای معمول این رژیم می دهد.

این چربی ها حداقل یک پیوند مضاعف بین دو اتم کربن در ساختار شیمیایی خود دارند. این تغییر در ساختار مولکولی باعث به وجود آمدن ساختار «ترانس» در چربیهای غیراشباع باقیمانده میشود. مطالعة قلب هلزینكی، كه شامل 2000 مرد با كلسترول بالا بود نشان داد كه ژمفیبروزیل كلسترول HDL را افزایش داده و كلسترول LDL و تریگلیسرید را كاهش میدهد و همچنین مرگومیر ناشی از بیماری شریان كرونر را كاهش داد، اما میزان مرگومیر كلی تحت تاثیر قرار نگرفت كه این به دلیل افزایش در مرگومیر ناشی از سایر بیماریها، تصادفات و خشونت بود.

افرادی که سابقهی حملهی قلبی، دیابت، بیماری شریان کاروتید یا شریانهای محیطی را دارند، در ردهی «بسیار پرخطر» قرار میگیرند. مصرف بیش از اندازه فست فودها و سرخ کردنی ها، غذاهای چرب، تنقلاتی که چربی زیاد در تولیدشان به کار رفته است، همگی دشمنان قسم خورده ی سلامتی تان هستند و برای ابتلای شما به بیماری چربی خون از هیچ آسیب رساندنی دریغ نمی کنند. پژوهش های انجام شده در سالیان اخیر نشان می دهند که مصرف چربی های اشباع شده خطر بیماری قلبی، سکته و دیابت را بالا نمی برد. در سال ۲۰۰۹ پژوهش انجام شده مشخص کرد که وعده های با کربوهیدرات بالا ابتدا باعث افت هورمون گرلین می شوند اما سپس این هورمون به سرعت افزایش می یابد.

این نوع به دست آوردنی، در ماهیچهها یافت میشود. بر اساس مطالعات انجام شده در مورد افراد مبتلا به پیش دیابت، دیابت نوع ۲ و بیماری کبد چرب ، تمرین استقامت ممکن است برای از بین رفتن چربی شکم مفید باشد. این بیماری اغلب نشانه خاصی ندارد و اگر درمان شود آسیب دائمی و همیشگی ایجاد نمیکند. فواید بسیار زیادی در استفاده از رژیم سواحل جنوبی وجود دارد که از جمله آنها می توان به توانایی این رژیم برای کاهش وزن بدون گرسنگی اشاره کرد. رژیم سواحل جنوبی بدون نقطه ضعف نیست اما یک سبک زندگی پایدار و سالم است که می توان به آسانی دنبال کرد.

برنامه غذایی سواحل جنوبی یک شروع خوب است زیرا که برنامه و مواد غذایی مشخصی دارد که به شما در داشتن سبک زندگی سالم کمک می کند. شما می توانید به مقدار نامحدود از این موارد استفاده کنید. پروبیوتیکها; جذب چربی دریافت شده از غذاها را در روده کاهش میدهند و مقداری از این چربی جذب شده از مدفوع،دفع میشود. فیبر به جذب آهسته تر قند در جریان خون و جلوگیری از افزایش ناگهانی سطح قند خون بعد از غذا خوردن کمک می کند.

به همین نحو سطح هورمون پپتاید YY یا همان هورمون کاهش اشتها ابتدا افزایش ناگهانی دارد اما خیلی زود افت پیدا می کند. همه انواع چربی همان مقدار کالری دارند. به عنوان مثال روغن نارگیل به خاطر داشتن چربی های اشباع شده در رژیم سواحل جنوبی ممنوع است. برای مدت های طولانی چربی های اشباع شده مانند روغن نارگیل بسیار بدنام بودند و به عنوان چربی های خطرناک دسته بندی می شدند.

مرحله دوم رژیم سواحل جنوبی شما را از گوشت های چربی دار، چربی های اشباع شده و مواد خوراکی حاوی شکر تصفیه شده یا طبیعی منع می کند. در حقیقت ممکن است که شما نزد دکتر بروید تا به توصیه های رژیم سواحل جنوبی را داشته باشد. توصیه می کنیم که مصرف روغن را به ۲ قاشق غذا خوری در روز برسانید. این کار به ویژه پس از نماز صبح به شدّت مورد توصیه ماست. این ترکیب همچنین با بیماریهای مزمن مرتبط با چاقی مبارزه میکند. همچنین بااینکه قرص CLA چربی بدنی را کاهش می دهد می تواند باعث ایجاد التهاب و کاهش HDL (کلسترول مفید بدن) شود.

رژیمهای غذایی کبدی یک راه محبوب برای حذف سموم است که در ارگان ایجاد میشود در چند کلمه، آنها برنامههای غذایی هستند که برخی غذاهایی را که به راحتی هضم میشوند را شامل میشود تا بتوانند باعث شوند کبد بهتر کار کند. اگر سطح HDL شما پایین باشد، ممکن است پزشک شما داروهای جدیدی را تجویز کند یا برای کمک به افزایش آن و کاهش خطر قلبی عروقی شما، داروهای موجود را تنظیم کند. در طول این مرحله شما باید به طور عموم دستورالعمل های مرحله دوم را ادامه دهید.

این نوشیدنی سالم سرشار از آنتی اکسیدان های قوی به نام کاتچین است. اگر سطح انسولین برای طولانی مدت در خون بالا باشد باعث بی تفاوت شدن بدن در برابر اثرات انسولین شده و وضعیتی به نام مقاومت انسولین رخ می دهد. گنجاندن مواد خوراکی با فیبر بالا مانند غلات کامل قندن خون را در وضعیت پایدار نگه می دارد. رژیم سواحل جنوبی فایده های تحسین برانگیزی دارد اما در طرف مقابل باید جنبه های منفی آن را هم در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید