جنگل لفور کجاست؟

پیشنهاد می کنیم اگر قصد بازدید و طبیعت گردی در جنگل الیمستان را داشتید، نگاهی هم به روستای الیمستان بیاندازید چراکه مردم این روستا به فعالیت های مختلفی همچون دامداری، کشاورزی و غیره مشغول بوده و گردشگران علاوه بر انواع لبنیات تازه و با کیفیت در کنار عسل های مرغوب، با تنوعی از صنایع دستی و سوغاتی های مختلف روبرو خواهند شد. این جاده که بر روی کوههای پوشیده از جنگلهای بارانی احداث شده تنها ۳ متر عرض داشته و ارتفاع پرتگاه های کنار آندر حدود ۶۰۰ متر است. مادر تاریخ شهریور 97 بهمراه 2خانواده در این هتل بودیم.. تبصره 2- توده هاي جنگلي محاط در زمينهاي زراعي كه در اراضي جنگلي جلگه اي شمال كشور ودر محدوده اسناد مالكيت رسمي اشخاص واقع شده باشند مشمول ماده يك از تصويبنامه قانوني نيستند ولي بهره برداري از آنها تابع مقررات عمومي قانون جنگلها و مراتع كشور است.

حالا شمار پناهجویانی که غیرقانونی از مرز بلغاریا گذشته اند، مشخص شده است: 7500 تن در ماه های جنوری و فبروری سال روان به عنوان پناهنده در بلغاریا ثبت و راجستر شده اند. در بهار سال ۲۰۰۱ وقوع یک آتشفشان گلی باعث به وجود آمدن یک جزیره درمحدوده دریایی آذربایجان در دریایی خزر شد. در یک نگاه کلی معمولا هر ۲۰ سال یکی از این آتشفشان ها در اینکشور از زمین سر بر میاورد و اگر در زمان فوران در نزدیکی این آتشفشان هاباشید معلوم نیست چه بلایی برسر شما بیاید. کشور آذربایجان دارای صدها آتشفشان گلیاست که البته که به جای مواد مذاب از داخل آن ها گل به بیرون فوران میکند.

در اکتبر ۲۰۰۱ هم آتشفشان گلیدیگری در منطقه آبتکان جمهوری آذربایجان فوران کرد که البته تلفاتی در پینداشت. جاهایی که درختان فشرده و در هم دارند مالی ندارند چون درهمی زیاد باعث نرسیدن افتاب و کوری دید و رطوبت بالا می شود و دلیلی ندارد کسی مالی را آنجا دفن کنند. این مقدار پول زیاد نیست اما برای زندگی کردن در بلغاریا کافی است. همین موقعیت موجب شکلگیری اقیانوس ابری در این منطقه شده و علت نامگذاری این جنگل نیز شباهت زیاد آن به دریای ابر در آن و ارتفاع کم آن با جنگل است که بر زیبایی این منطقه میافزاید.

دلیل آن هم وجود بیش از ۱۰۰۰ کروکودیل آب شور در اینجزیره است. به همین دلیل کتابهای مختلفی توسط اساتید بزرگ آموزشی نوشته شدهاست که با استفاده از بهروزترین تکنیکهای آموزشی، زبان فرانسه را یاد میدهند. هرکدام از این کتابها بر اساس یک ساختار مشخص طراحی شدهاست و به زبانآموز کمک میکند که به صورت گام به گام، تمام مهارتهای خود را بهبود بخشد. این مکان با ۱۹۷,۶۱۵ هشتگ، در جنگلهای معروف دنیا در اینستاگرام، رتبه دوم را دارد. جزیره “رامره” یکی از مکان های خطرناکبرای انسان هاست.

از مهمترین گیاهان دارویی میتوان به زالزالک، انواع نعناع ارس، پامچال، آردوج، آلاله و سرخدار اشاره کرد. از جمله این امکانات میتوان به جاده سلامت و ایستگاه دوچرخه اشاره کرد. این جاده ۶۹ کیلومتری در دهه ۱۹۳۰ میلادی در جریان جنگ با کشورپاراگوئه در این بخش ساخته شد. داور نامدار افزود: هر ساله با آفت «پروانه دُم قهوهای» عملیات مبارزه در استانهای مختلف کشور از جمله آذربایجان شرقی و اردبیل صورت میگیرد ولی حالا ما اهمیت مقابله را بیشتر میدانیم و معتقدیم مقابله با این آفت که طبیعتاً خسارتهایی به جنگلها وارد میکند اگر امروز هزینه کنیم فردا در حفظ جنگلها سربلند خواهیم بود.

این غارها جهت زندگی موقت یا دائم و یا بهصورت یک مجموعه تدافعی و دیدهبانی مورد استفاده قرار میگرفتهاند. قرار بود یک موتر دومی ما را به صربستان ببرد.» اما هیچ کس نیامد. یکی از غم انگیزترین ضایعاتی که در طول قرن ها به زمین وارد شده و در دهه های آینده نیز با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت از دست دادن جنگل های بارانی است و با شرایط کنونی نیز هیچ امیدی به بازگشت آن ها نداریم.

با ادامه طرح واکسیناسیون گیلان بار دیگر شاهد افزایش شهرستان های آبی کوویدی بود. استان لرستان، شهرستان خرمآباد و روستای نایانگیز محل استقرار این جنگل سرسبز است. قلعه بابک به عنوان یکى از قلاع تاریخى استان که مرکز مبارزات آزادیخواهى بابک خرمدین بوده و در شرایط جغرافیایى بسیار مناسبى قرار گرفته است و هر ساله هزاران نفر از داخل و خارج براى بازدید و همچنین استفاده از طبیعت بکر منطقه عزیمت مىنمایند. طبیعت بکر و دستنخوره این جنگلها در کنار پوشش گیاهی و جانوری غنی، دارای آثار تاریخی فراوانی از جمله قلعه بابک و چندین قلعه دیگر هستند. در کنار رنگارنگی درختان، آبشارها و چشمههای کوچک و بزرگی در بین راه خستگیتان را در میکنند و پذیرای خوبی برای وقتگذرانی و استراحتتان است.

یوردان مالینوف، رئیس اردوگاه هارمانلی می گوید که “مهاجران به خوبی می دانند که آن ها در آلمان، دنمارک و سویدن کمک های اجتماعی سخاوتمندانه بدست می آورند.” او در ادامه می گوید که “نزد ما آن ها تنها یک سقف بالای سر و مواد غذایی ” بدست می آورند. حالا حکومت بلغاریا هراس دارد که مبادا مهاجران از شرق وارد بلغاریا شده و به سفر خود ادامه بدهند. بعد از این تلافی مافات را حاضر. این کتاب ها به دستههای مختلفی تقسیم میشوند و زبانآموزان میتوانند متناسب با سطح خود، کتاب مورد نظرشان را انتخاب کنند.

در ادامه همراه انتشارات جنگل باشید تا با کتاب های زبان فرانسه بیشتر آشنا شوید. پس از ساعت ها، این خانواده نه نفری به تنهایی راه اش را ادامه داد. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، « رضا بیانی » با بیان اینکه طبق برنامهریزیهای انجام شده در قالب این پویش مردمی، امسال ۶ هزارو ۷۰۰ هکتار جنگلکاری در سراسر کشور بر اساس توان اکولوژی مناطق انجام میشود افزود: با راه اندازی پویش ایران سرسبز از هشتم دی ماه سال جاری تاکنون ۳ میلیون اصله نهال در سراسر کشور در مناطق تعیین شده کاشته شده است.

این جاده فاقد هرگونه گاردریل بوده و در بیشتر مواقعاز سال مه آلود بوده و امکان ریزش سنگ به داخل جاده وجود دارد. حتی 33 یورو پول جیب خرجی را که هر پناهجو در هر ماه بدست می آورد، یک سال پیش حذف گردیده است. یکی از دلایلی که پناهجویان نمی خواهند در این کشور باقی بمانند، شهرت بد بلغاریا است که گروه های خود سر زیر نام دفاع مردمی پناهجویان را “شکار” می کنند و چندی قبل حتی یک پناهجو افغان در حالی که تلاش برای عبور از مرز می کرد، هدف گلوله قرار گرفت.

این بدین معنی هست که رهبران خودخواه پشتون درون افغانستان طوری تربیـه شده اند کـه در جستجوی متحدان حتی درون بین پشتونـهای دارای نسب متفاوت باشند. در این تابستان میتوانید کتابهای محبوب خود را با تخفیف استثنایی از گلدن باکس جنگل خریداری کنید. اگر در بابلسر اقامت دارید، تنها ۷۵ کیلومتر با جنگل مورد نظر فاصله دارید و از مسیر بابلسر به بابل و جاده گنج افروز به سمت لفور حرکت کنید. هر چند این کشور به عنوان جایگزین احتمالی برای مسیر بالقان که اخیراً مسدود گردیده است، می تواند به حساب آید، اما اغلب پناهجویان از این راه اجتناب می ورزند.

این ناحیه منطقه ایبه شعاع ۳۰ کیلومتر در اطراف سایت هسته ای چرنوبیل در خاک کشور اوکرایناست. این سایت که بعد از فاجعه سایت اتمی چرنوبیل تخلیه شده است اکنون بهیکی از خطرناک ترین مکان ها برای زندگی تبدیل شده است. این نوع از کوروکودیل خطرناک ترین گونه این نوع از جانوراناست. محا فظان این جنگل ها می گویند که مواشی مالداران داخل این گونه جنگل ها شده و درختان پسته، بادام وارچه کوهی که تازه سبز شده اند را تلف می کنند. آنها می گویند که به خاطر ترس از پولیس تمام شب را در جنگل پیاده روی می کردند.

کسانی که به بلغاریا می آیند، پس از مدت کوتاهی می خواهند این کشور را ترک گویند. خرید و فروش این پروژه به صورت سهام بوده و طبق اعلام تعاونی هر 100 سهم خریداری شده برابر با 10 مترمربع می باشد (این میزان قطعی نبوده و امکان تغییر آن وجود دارد). درون عین زمان ارتش دیگری بطرف خراسان اعزام مـیکند کـه از آن ببعد نام مشـهورحصص شمالشرقی فلات ایران مـیشود. این کشور حصار دیگری را نیز در طول مرز خود با یونان آماده می سازد. در حال حاضر بلغاریا در طول مرزش با ترکیه حصاری به طول 160 کیلومتر کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید