تحقیق در مورد چربی اشباع و غیر اشباع چیست

•معاینه پروستات، نمونه برداری از آن یا معاینه مقعد نباید یک هفته قبل از انجام آزمایش انجام شود. •شب قبل از نمونه برداری حمام کنید. پس از اتمام با دست دیگر تکرار کنید. برای از بین بردن دانه های سر سفید اطراف چشمان خود، حتما می توانید با خیال راحت از آب خیار استفاده کنید. با این حال، هر مقدار کمی اضافه میشود، و زمانی که با سایر استراتژی های کاهش وزن موثر مانند خوردن پروتئین بیشتر و کاهش کربوهیدرات ترکیب شود، ممکن است حتی بهتر عمل کند. •با خوردن آخرین لقمه صبحانه زمان را یادداشت کرده و دقیقا دو ساعت بعد، برای خون گیری به آزمایشگاه مراجعه کنید.

همچنین خوابیدن بیشتر از ۷ ساعت در طول شب را به شما توصیه میکنیم تا به بهبود سلامتی خود کمک کنید. •۴۸ ساعت قبل از انجام آزمایش انزال یا مقاربت جنسی نداشته باشید، همچنین در این فاصله دوچرخه سواری نکنید. پس از ۱۰ تا ۱۲ ساعت ناشتایی آزمایش قند خون ناشتا (FBS) انجام میشود و بعد برحسب درخواست پزشک در آزمایشگاه شربت قند میدهندو یا توصیه به صبحانه خوردن میکنند، سپس با گذشت دو ساعت دوباره آزمایش میگیرند.

برای آزمایش اسید اوریک خون نیز حداقل هشت ساعت و آزمایش آهن هم ۱۰ تا ۱۲ ساعت ناشتایی لازم است. •۸ ساعت ناشتایی برای اندازه گیری نیتروژن اوره خون (BUN) کافی است. به نظر می رسد که دانستن اندازه و مقدار هر یک از انواع ذرات کلسترول LDL و HDL خون شما می تواند یک پیشگوی احتمال بیماری قلبی باشد. ۱- کلسترول کل خون (Total Cholesterol) که تخمینی از مجموع کلسترول خون (یعنی مجموع کلسترول خوب یا HDL و کلسترول بد یا LDL است)؛ بنابراین لازم است اجزای این میزان کل کلسترول یعنی میزان LDL و HDL را هم بدانید.

•در بعضی آزمایشها قطع قرصهای مصرفی تان لازم است، بنابراین در این مورد از پزشک خود یا مسئول آزمایشگاه سؤال کنید. •دو ساعت پس از صرف صبحانه از مصرف هرگونه خوراکی یا نوشیدنی یا کشیدن سیگار خودداری کنید. ممکن است در صورتیکه مشکلات قلبی – عروقی داشته باشید، اما هیچ یک از ریسک فاکتورهای سنتی مثل سیگار کشیدن را نداشته باشید، پزشکتان سطح هموسیستئین شما را چک کند. اگر سطح apo A-1خیلی پایین باشد، می تواند نشانه ای برای این باشد که شما در یک خطر افزایندۀ بیماری قلبی هستید.

در واقع محققان به جای آن، متوجه افزایش خطر مرگ ناشی از رژیمهای غذایی دارای کربوهیدرات زیاد شدند. بعد از گرفتن جواب آزمایش احتمالا چیزی از آن متوجه نمیشوید و حتما باید از یک پزشک کمک بگیرید، اما اگر اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهید، میتوانید برگه آزمایش خود را به راحتی بخوانید و تفسیر کنید. مصرف داروها، ورزش کردن، زمان خون گیری (صبح یا عصر)، حاملگی، اضطراب، افسردگی، تروما (ضربه) و ناشتا نبودن در برخی آزمایشات؛ بنابر این همیشه باید مسئول پذیرش آزمایشگاه را از این موارد آگاه کرده و توصیه به ناشتا بودن را رعایت کنید.

در آزمایش خون، اوره (BUN) و کراتینین (Cr) دو آزمایش برای عملکرد کلیه هستند، اگر شما به کم کاری یا اختلالات شدید کلیوی دچار باشید، میزان اوره و کراتین شما از مقدار طبیعی بالاتراست. متاسفانه دیده ام که بسیاری از اهل فن نیز چون افزایش چربی خون را عیناً معادل افزایش صفرا می دانند، برای درمان آن اقدام به تجویز انواع خنکی می کنند که می تواند در برخی بیماران مثل بیماران بلغمی مزاج باعث عوارض مختلف و حتی تشدید بیماری اصلی شود.

پزشکان توصیه می کنند که از مصرف چربی، کلسترول، مواد غذایی پرکالری و پرنمک جلوگیری شود و با افزایش فعالیت بدنی و کنترل وزن، افراد میزان LDL خون خود را مناسب و ثابت نگه دارند. با این حال شامپو ها به دلیل دارای بودن PH متعادل، مراقبت ویژه ای از پوست کف سر نموده و از خشکی مو ها و گره خوردگی آن ها جلوگیری خواهد کرد. در صورتیکه شما مبتلا به بیماری قلبی باشید اما سطوح کلسترول شما به نظر طبیعی برسد، ممکن است پزشک به شما دستور یک آزمایش LP(a) را بدهد.معمولاً اگر شما سابقه فامیلی بیماری قلبی ای مرگ ناگهانی داشته باشید، همچنین اگر کلسترول LDL شمابه درمانهای دارویی به خوبی جواب ندهد، LP(a) مورد آزمایش قرار می گیرد.

اصولا این بیماری در افرادی که مبتلا به موارد ذیل باشند یا از شرایط زیر برخوردار باشند، شایع تر است. اگر سطح LDL خون بالاتر از حد طبیعی باشد، موجب تنگ و باریک شدن رگها و اختلال در عروق کرونل میشود و به تبع مشکلات جدی را برای مغز و قلب ایجاد میکند. •برای نمونه گیری تستوسترون بهتر است صبح مراجعه کنید، زیرا سطح این هورمون صبحها بالاتر است. برخی پژوهشگران با اینکه hs-CRP نسبت به کلسترول برای پیشگویی بیماری قلبی بهتر است، مخالف هستند. ریزش مو: بسیاری از مواد مغذی و ویتامینهای محلول در چربی که برای رشد مو ضروری هستند، در کبد متابولیزه میشوند بنابراین ریزش مو میتواند یکی از علائم کبد چرب و سایر اختلالات کبدی باشد.

۳- کلسترول خوب یا HDL: ذرات لیپوپروتئینی با تراکم بالا یا HDL به خارج کردن کلسترول از جریان خون و شریانها کمک میکنند و نقش مهمی در پیشگیری از تنگی و انسداد شریانها با پلاکهای چربی دارند؛ بنابراین هر چه عدد HDL بالاتر باشد، بهتر است. اما این کار چگونه انجام میشود و در کل چه بلایی سر چربی های میآید؟ سایر درمان های احتمالی غده چربی یا لیپوم چیست؟ چربی ها مخلوطی از اسید های چرب و استر های بلند زنجیر( با جرم مولی زیاد) است. اگر رژیم غذایی تان پر نمک، پر چرب یا پر از کربوهیدرات های تصفیه شده باشد، نوشیدن قهوه کمک چندانی نخواهد کرد یا خیلی کند اثر می کند.

افرادی که کلسترول خوبشان خیلی کم است، بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار دارند. کم کردن وزن: در صورت لزوم، بهتره از یک متخصص تغذیه برای کمک به انتخاب یک رژیم غذایی سالم، کمک بگیرید تا بتونید وزنتون رو کم کنید. کم خونی را میتوان در یک آزمایش خون cbc با مطالعه پارامترهای خونی مانند تعداد گلبولهای قرمز، میزان هموگلوبین و هماتوکریت خون تشخیص داد. در این عمل اسید پیروویک با از دست دادن یک مولکول گاز کربنیک به استالدئید تبدیل میشود و در مراحل بعدی آلدئید احیا شده و تولید الکل مینماید.

ویتامین B فولات یا اسید فولیک با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ ارتباط دارد. سطوح بالای hs-CRP در خون شما ممکن است همراه با یک افزایش خطر حمله قلبی، سکته و مرگ قلبی ناگهانی باشد. لبنیات یک شکم صاف کن اتوماتیک هستند. چرا که شکم و پهلو اولین جایی از بدن هستند که چاق میشوند و از طرف دیگر جزو سرسختترین چربیها هستند. در این مقاله، لیستی شامل 24 تا از بهترین غذاهایی را که سریع وبه صورت طبیعی به سوزاندن چربی شکم کمک می کند، نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید