تاریخ مشروطه ایران/۱ – ویکینبشته

ارسباران نام منطقهای پهناور، کوهستانی و جنگلی در شمال آذربایجان شرقی می باشد. این جنگل کوهستانی در بخش جنوب غربی آلمان قرار دارد و باشکوهترین نقطه برای عکاسی در تابستان و زمستان محسوب میشود. مشخصات ساختار جغرافیائی، اکولوژیکی و کوهستانی آن زمینه رشد را برای نباتات و حیوانات مختلف مساعد ساخته است و این امر سبب زیست انواع مختلف حیوانات و نباتات بینظیر و مختص به این دیار شده است.

معمولاً نویسندهها برای چاپ کتاب در خارج از ایران ابتدا با یک آژانس ادبی قرارداد امضا میکنند و این آژانس ادبی است که با ناشران مختلف ارتباط گرفته و حق تألیف یا ترجمه کتاب را به آنها میفروشد. نمونـه های “ظروف مراسم مذهبی” با لبه یـا قاب پیکرۀ کـه دربکتریـا ومارگیـانا مشـهور اند دربلوچستان یـافت شده اند: سُر اوریل ستین یک قاب “ظروف مراسم مذهبی” را درگورستان کولی بلوچستان (پاکستان) کشف نموده است.

دربین آنها پرستیج (اعتبار) بیشتر میتواند با کشتن یک دشمن و ضیافت های ولخرچانه بدست آید. از همین جهت، به شما توصیه میکنیم که حداقل این بار، خودرو را کنار بگذارید و با یک کوله پشتی و یک فلاسک چای و یک دوربین عکاسی با باتری شارژ شده، سفر شگفتانگیز به پارک جنگلی النگدره را آغاز کنید. حالا که تا پارک جنگلی النگدره آمدهاید، از جاهای دیدنی نزدیک آن غافل نشوید. من که در کوه و صحرا تنها میگردم و میخوابم هروقت حیوان موذی پیش من بیاید نمیگذارم نزدیک بشود!

خلاصه، سهم سکائیان درفرهنگ شرق نزدیک بمراتب بیشتراز تکتیک های سوارکاری، شمشیرهای کوتاه و شلوارها است. انتشارات جنگل یکی از ناشرین کتاب های زبانی و حقوقی می باشد که توانسته جایگاه مناسبی را در این زمینه بدست آورد. شما میتوانید در ابتدا اقدام به چاپ کتاب انگلیسی کنید یا بعد از نگارش کتاب به زبانی فارسی آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و برای انتشارات خارجی ارسال نمایید. باید همراهتان باشد. اگر قصد اقامت دارید لوازم مورد نیاز برای رفتن به جنگل کمتر میشود. در مواردی دیده شده حتی افراد فرهیختهای مانند افرادی که قصد چاپ کتاب علمی یا تبدیل پایان نامه به کتاب را دارند نیز اسیر دسیسه چینیهای افراد سودجو شدهاند و متاسفانه اقدام به چاپ کتاب غیر قانونی کردهاند.

انتشارات لمبرت آلمان Lambert: این انتشارات در کشور آلمان فعالیت مینماید و در سایت آمازون که ۷۰ درصد کتابهای جهان در آن قرار میگیرد نیز به صورت بالقوه فعالیت دارد. در سالهای اخیر، گسترش چاپخانههای زیر زمینی و عدم تمکین بعضی از انتشارات از قوانین نشر، باعث شده شاهد اوج گیری چاپ کتابهای بدون شناسنامه یا غیر قانونی با کیفیت نازل باشیم. صبح میآیم مینشینم، در اطراف چند نفر متملقین محتاج میایستند، بعضی مینشینند، حرف میزنند و میشنوند. چند سال بعد، چین دراغتشاش سیـاسی فرو مـیرود وقتی یکی ازجنرالهای ایشان بمقابل امپراطور شورش مـیکند.

مرکزقدرت او گروههای سنی های میباشند که بمقابل مرتدان (رافضیان) خوارج می جنگیدند. زندگینامـه نویسان الکساندر بـه ساکاهای اشاره مـیکنند (ساکای هیماورگه منابع هخاان) کـه با بیسوس والی بکتریـان، بمقابل الکساندردرجنگ گوگامـیله درون 331 ق م مـیپیوندند. البته این اثبات نمـیکند کـه خلج حتما بطورمستقیم با غلجیـهای فعلی تشخیص شوند، اما اینـها نشان مـیدهند کـه اصطلاح افغان، حد اقل درون سده یـازدهم م بطور استثنائی به منظور گروههای پشتوگوی بکارنرفته کـه درآنزمان هنوز ناشناخته بودند. بعلاوه، حتما درک کرد سفالی سرخ داغ و مراحل پائینی کندهارکهنـه و سفالی مندیگک 6 و 7 هیچگونـه افزار یـا علایمـی ندارند کـه با عنعنات ایرانیـان غربی ربط داشته باشد.

سودجویان از نا آگاهی افراد نسبت به مراحل چاپ کتاب به صورت قانونی و مشکلاتی همچون طولانی بودن مدت انتظار برای دریافت مجوز چاپ بعضی از کتابها نیز استفاده کرده و نویسندگان جوان را به دام چاپ کتاب بدون مجوز میاندازند. عدم ویراستاری مناسب، استفاده از کاغذ بی کیفیت و تغییر در محتوای کتاب نیز از نشانههای یک کتاب بدون مجوز و کپی شده است. با تمام تفاسیری که گفته شد باید به این نکته اشاره نمود که انتشار کتاب یک شغل مقدس بوده که در هر جای دنیا اجر و قرب خاصی را دارد. مراحل چاپ کتاب در خارج کشور که به آن اشاره کردیم، شامل توضیحات کلی برای همه کشورهای جهان است.

این نامهٔ هفتگی از همه روزنامههای آنزمان بزرگتر، و بنامتر میبود، و در هندوستان چاپ شده و آزادی برای سخن راندن میداشت. سرجنبانانی در ایران از بیست و سی سال پیش، معنی مشروطه و چگونگی زیست تودههای اروپایی را میدانستند، و سالانه کسانی باروپا میرفتند و باز میگشتند، و آگاهیها از آنجا میآوردند، و از چند سال باز گفتارها دربارهٔ قانون و مشروطه در روزنامههای فارسی نوشته میشد. طبیعت بی نظیر اسپانیا مکان های بسیاری برای انجام کنیونینگ فراهم می آورد و طی چند سال اخیربه برگزاری مسابقات نیز رسیده.

همچنین توصیه میکنیم نتنها برای چاپ کتاب، بلکه حتی برای استفاده از سایر خدمات چاپی مانند چاپ سررسید نیز تنها از خدمات مراکز چاپ دارای مجوز استفاده نمایید. انتشارات گوناگون همانند جنگل، هدف مقدسی را الگوی خود قرار داده اند تا بتوانند بی سوادی و عدم آگاهی را از بین ببرند و کتاب های مختلف را برای دسترسی راحت عموم چاپ و منتشر نموده اند. چنین اقداماتی فضای فرهنگی کشور را تحت تأثیر قرار دهد و باعث دور شدن سرمایه گذاران از بازار، کم کار شدن و نا امیدنی نویسندگان، عدم دسترسی به محتوای با کیفیت و دلسردی خوانندگان کتاب در کشور میشود.

با این حال، بر اساس قانون، چاپ کتاب بدون مجوز امکان پذیر نیست و افرادی که اقدام به این عمل میکنند علاوه بر وارد کردن صدمات جبران ناپذیر به صنعت نشر، از لحاظ اخلاقی نیز مرتکب عملی نا بخشودنی میشوند. انتشارات Harper Collins: انتشارات هارپر نیز در سال ۱۹۸۹ در کشور آمریکا و در شهر نیویورک تأسیس شده و همچنان مشغول به کار میباشد. انتشارات Hachette Livre: این انتشارات در سال ۱۸۲۶ تأسیس شده و هم اکنون یکی از بهترین انتشارات کشور فرانسه میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید