به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل

روستای درکش با طبیعتی جنگلی و کوهستانی و چشمهسارها و آبشارهای مصفا در حاشیه غنیترین ذخیرهگاه جنگلهای بلوط شرق کشور قرار گرفته و بهعنوان یکی از دلانگیزترین جاذبهها و کمنظیرترین جلوههای گردشگری روستایی خراسان شمالی در دامنه رشتهکوه آلاداغ مشهور به کوه «یامان داغی» قرارگرفته است. در 9 کیلومتری جاده سبز پوش جواهرده رامسر پارک جنگلی زیبایی به نام صفارود قرار دارد. بازدید از کاروانسراهای قدیمی شهر کهنه به طور مثال کاروانسرای عبدالخالق خان یا تیمچه زرد، کاروانسرای مختار زاده و غیر که همگی در سطح شهر کهنه هرات قرار دارند توصیه میشود. در ضمن قرارگیری این موزه زیبا در مجموعه تاریخی نقش جهان اجازه میده تا به راحتی از سایر آثار تاریخی نزدیک به این مکان دیدن کنید.

وی افزود: گشتهای نظارتی مجموعه محیط زیست در زیستگاههای حیات وحش افزایش یافته و تعداد شکار غیرمجاز در منطقه کاهش داشته است. مدیر حفاظت محیط زیست نهبندان گفت: شدت خشکسالی و کمبود علوفه در زیستگاهها به شدت حیات وحش منطقه را لاغر و نحیف کرده است و امسال زادآوری حیات وحش به شدت کاهش یافت به طوری که در منطقه نهبندان زادآوری پرندگانی از جمله کبک و تیهو را نداشتهایم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، علی نوری زاده شهردار چرام گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ باغ تفریحی چشمه بلقیس تعطیل بوده و ما از این فرصت برای اجرای طرح بهسازی و محوطه سازی این باغ تفریحی استفاده کردیم. کوهستانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،گفت: امسال بر اثر تداوم خشکسالی به طور میانگین ۴۰ درصد چشمههای حیات وحش این شهرستان خشک شده اند و حجم آبدهی سایر چشمهها به شدت کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، حجت الاسلام محمد کاروند دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راههای ترویج وقف برگزاری جشنوارهها در فضای مجازی است. بهشت، دارای چشمههایی از شراب است. این استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی است و به دلیل وسعت زیاد دارای آب و هوای متنوع میباشد. مورد اول آب و هوای کوهستانی منطقه و همچنین سرمای آب چشمه است که باعث می شود تا بهترین زمان برای رفتن به این محل زیبا، فصل های بهار و تابستان (به خصوص تابستان) باشد.

گروه استانها- عشایر کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمبود آب شرب و دام، تابستان داغی را میزبانی میکنند و روزهای سختی را پشت سر میگذرانند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی با موضوع هدر رفت آب در اشتهارد منتشر شد که مرتبط با جاده ایپک – کوچه حافظ بود. طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی با موضوع هدر رفت آب در اشتهارد منتشر شد که مرتبط با جاده ایپک – کوچه حافظ بود.

گرچه منابع معدنى مذکور بسیار غنى ومتنوع بوده و دسترسى به راه آهن و نیز جاده ترانزیتى حمل آن را تسهیل خواهد نمود اما به عقیده کارشناسان موانع زیادى برسرراه استخراج آنها وجود دارد که در صورت برطرف شدن این تنگناها، آینده روشنى براى این منطقه و اقتصاد استان ترسیم خواهد شد. کلونهای در خانهها نیز در این روستا هنوز کاربرد دارند. گذرگاهها و معابر پیچدرپیچ و شگفتانگیز، صفهها، سکوها و راهپلههای زیبا، قوسها و طاقهای خشتی و تزیینات آجری از معماری منسجم و یکپارچهای حکایت دارند که بهصورت هنرمندانهای ساخته شدهاند. خبرگزاری آریا – معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از احداث و مرمت سرویس های بهداشتی عمومی در معابر بوستان ها خبر داد.به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران مهدی پورشاسب با بیان این خبر افزود: به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان، حفظ و افزایش بهداشت عمومی، احداث سرویس های بهداشتی عمومی و آبخوری در بوستانها و معابر منطقه4 در قالب پروژه های کوچک مقیاس توسعه محلی در دستور کار قرار گرفت.

درجه و ۳۲ دقیقه پهنای جغرافیایی، در بلندی ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. اما درکنار این چشمه واز اثر این چشمه شفابخش ،خیلی از اهالی قریه جات اطراف این چشمه، از جمله اهالی قریه ای به نام “کوهان”که درمسیر آب این چشمه قراردارد ، همگی مبتلا به امراضی است که هنوز چاره ای برای اندشه نشده است . در زمان های گذشته شهر چشمه محلی برای ثرومندان ازمیر بود که در فصل های گرم به سمت آن می رفتند اما امروزه تمامی گردشگران و مردم ترکیه تعطیلات خود را در چشمه ترکیه به سر می برند.

سنگنوشته آشوری که به آن گل گل ملکشاهی هم میگویند، یکی از آثار تاریخی بسیار مهم، یکی از جاهای دیدنی ایران و در 25 کیلومتری شهر ایلام است. در اولین فرصت با جمعی از اهالی آن ولسوالی در حالیکه محترم ملیار کاکر ولسوال اوبه اشتراک داشت، صبحت های دوستانه داشتیم تا ضمن تفریح با وضعیت مردم متدین این ولسوالی آشنا شویم . هنوز آفتاب از طرف شرق شهر هرات طلوع نکرده بود که ذریعه یک عراده موتر به طرف شرق ولایت هرات حرکت کردیم تا از مناظر طبیعت با جوش و خروش آن لذت برده و افسردگی روحی و کاری را برطرف کنیم .

شهردار تنکابن از ساخت و نصب المان در حاشیه پل تاریخی چشمه کیله تنکابن به منظور رونق گردشگری در این منطقه خبرداد. تاکنون نظریه قابل قبول و قاطعى در موردعلت قطع شدن آب و نیز صداى آن ارائه نشده است. دمای مرکز این چشمه بسیار بالا است به طوری که کسی قادر نیست در این دما دوام بیاورد اما همچنان که به کناره های چشمه می رسد خنک تر می شود و آب به رنگهای مختلفی تقسیم می شود که این رنگها باعث شده تا نام رنگین کمان را نیز برای این چشمه آبگرم در نظر بگیرند. هارونیه اکنون محل مقبره امام محمد غزالی است اما در قرن هشتم هجری یک خانقاه بوده است.

محل سکونت گرمسیرات این طایفه در شهرستان ایذه وحومه ( سه راه سعیدی ، اب نیک، پاتوفالح، درب فالح، شعله دان ، فالح ، سراک بالا وپایین ، دلی ، علی آب ، چاه جاز ، مورد، چشمه خاتون، ناشلیل ، زنگو ، تخت مرداس ، باریون، جنگه ، چال اوزا، پل اودوغ، کارنج ، اردوت ، آب بید ، پلم )و سردسیرات این طایفه در استان چهار محال وبختیاری بخش دیناران میباشد . و محل سکونت طایفه گلهدار است که در زمان صفویه به این سرزمین آمدهاند. به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن حسینی شامگاه یکشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به وجود تنش آبی در برخی مناطق استان گیلان، اظهار کرد: منابع تأمین آب در استان گیلان محلی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ به علت اجرای عملیات فنی بر روی شبکه توزیع آب منطقه رجایی شهر، باغستان غربی، محدوده بیدار چشمه، جریان آب ساکنان این منطقه امروز یکشنبه ۱۳ تیرماه از ساعت ۲۳ الی پنج بامداد دوشنبه ۱۴ تیر ماه با افت فشار و قعطی آب مواجه خواهد شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی؛ نوروزی ضمن دیدار با رییس فدراسیون پهلوانی، انتخاب مهرعلی باران چشمه را به عنوان سکاندار این ورزش آیینی و ملی تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید