باغهای پسته بادغیس غارت شد

با از بین رفتن جنگل های آمازون تعداد بی شماری از گونه های باارزش گیاهی و جانوری که در این مناطق زندگی می کردند نیز نابود خواهند شدو انسان هایی که در داخل این جنگل ها ساکن بودندو با فروش میوه هاو فرآورده های جنگلی روزگار خود را می گذرانیدند،منابع مهم درآمد خود را از دست می دهند. ها و گوش سپردن به آوای رودخانه ها نیست. داده های رسمی حاکی از آن است که میزان جنگل زدایی از جنگل های آمازون برزیل در ماه آوریل سال جاری میلادی رکورد زده و این در حالیست که این خبر، کذب بودن وعده «جیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل مبنی بر سرکوب روند جنگل زدایی و تخریب های جنگلی آمازون را به تصویر کشیده است.

همچنین به دلیل مجزا بودن صفحات می توان با اسفاده از فلش کارت ها در زمان صرفه جویی زیادی داشت. جنگل های این ناحیه با وجود برخی شباهت ها با جنگل های خزری، به دلیل تفاوت های آب و هوایی و گیاهی، ویژگی خاصی دارند و به همین دلیل در برنامه «انسان و زیست کره» یونسکو، این منطقه را در سال ۱۳۵۵ ذخیره گاه زیست کره معرفی کرد. اما امسال احتمالا شرایط فرق خواهد کرد: اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، حدود 350 خانوار برای حفاظت از جنگلها هزینههای تشویقی دریافت خواهند کرد.

اگر دوست دارید از آمازون دیدن کنید باید به کشورهایی مثل برزیل یا پرو بروید. اگر قصد دارید که به گرگان بروید و از پارک جنگلی النگدره هم دیدن کنید میتوانید همین حالا برای اجاره آپارتمان مبله برای چند ساعت یا چند روز به سایت پینورست سر بزنید. او اگر این کار را متوقف نکند، حقوق ما را زیر پا میگذارد و اجازهی حملهی گستردهای را به جنگل میدهد. این بلم آخرین امید ما برای بازگشت بود. در پاسخ به این سوال می توان گفت: جنگلهای بارانی، علاوه بر نقش مهمی که در فراهم کردن اکسیژن برای تنفس ما دارند، با تنوع زیستی شگرف خود سکونتگاهی مهم و امن برای حیوانات هستند.

اکنون یک مطالعه جدید نشان داده است که این جنگلهای زیبا ممکن است از برخورد بزرگی که باعث کشته شدن دایناسورها شده، نشات گرفته باشند. گونه جدید «گربه ببر کوچک» در برزیل کشف شد. پس از برگشت سعی در به کار بردن این شیوه در عمل شد. گایر معتقد بود که مدت 15 تا 20 سال برای تجدید حیات طبیعی در شیوه پناهی کم است این مدت می تواند تا 40 سال توسعه یابد. پس از رسیدن به انتهای جاده خاکی، باید ماشین خود را پارک کنید و با کفش و تجهیزات مناسب طبیعت گردی و حتی کوه نوردی، وارد یک مسیر پیاده روزی ۴۰ تا ۵۰ دقیقهای شوید.

ایجاد کرده اند.زیرا که صدور این محصولات سود زیادی داشت،این امر سبب شد که بخشی از جنگل های استوایی از بین برود و به مزارع استعماری تبدیل شود.امروزه نیز بعضی از قبایلی که در این ناحیه زندگی می کنند بخشی از جنگل را با سوزاندن یا قطع درختان به زمین های کشاورزی تبدیل می کنند و پس از چند سال استفاده،به علت رویش سریع درختان و کم قوّتی زمین آن را رها کرده و به جای دیگری می روند.این کشاورزی به کشاورزی گذرا(نوبتی)معروف است. این مسئله تنها پس از شروع دوران مدرن بود که به یک همهگیری تبدیل شد. پزشکان معتقدند که درمان سرطان در نهایت از یکی از گیاهان دارویی موجود در این جنگل کشف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سرهنگ رضا رضی اظهار کرد: این جنگلبان حین گشت زنی و مراقبت در جنگل قرق با ۲ نفر از دامداران متخلف که قصد ورود احشام به جنگل را داشتند برخورد و به آنها تذکر می دهد. با نظارت دقیق از سوی یک ماهواره و همچنین برنامههای اجرایی منظم، برزیل این فرصت را دارد که ثابت کند آیا این راه برای کاهش هزینههای ناشی از جنگلزدایی کارآمد است یا خیر. اگر به زندگی بومیان این مناطق علاقه دارید، حتما یک شب را در بین بومیان اقامت کنید. در طول سفر خود میتوانید در کلبههای جنگلی اقامت کنید.

اگر قصد کمپینگ و شب ماندن در جنگل النگدره را دارید، میتوانید با نگهبانی هماهنگ کنید و شب را آنجا بمانید. بیش از ۲.۵ میلیون گونه حشره در جنگل آمازون زندگی میکنند. در هفتههای آینده بانک توسعه برزیل که سرمایههای آمازون را اداره میکند، جوایز نخستین دوره از طرحها را اعلام خواهد کرد. سازمان فضایی برزیل با انتشار گزارشی اعلام کرد که میزان تخریب این جنگلها ظرف چند سال گذشته افزایش یافته است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس (ای پی)، وزرای محیط زیست و دفاع برزیل روز شنبه 2 شهریور اعلام کردند که ارتش به دنبال اعلام نگرانی جامعه بین الملل و تظاهرات مردم برزیل علیه ژائیر بولسونارو رئیس جمهور این کشور، عملیات اطفاء حریق جنگل های آمازون را آغاز کرده است.

بولسونارو روز جمعه 1 شهریور به ارتش برزیل اجازه داد تا در عملیات خاموش کردن آتش سوزی جنگلهای آمازون شرکت داشته باشد. این بزرگترین ابتکار برای حفاطت از جنگلها در جهان و همچنین تنها طرح ملی است که ثابت میکند چگونه حفاظت از جنگلهای استوایی می تواند در مذاکرات سران جهان برای اجلاس گرمایش جهانی کپنهاگ موثر باشد. چرا جنگل های آمازون را ذخایر حیاتی جهان می نامند؟ 4-جنگل های پربارانTropical rain forest:این جنگل هادرمحدوده استواودرعرض جغرافیایی 10درجه شمالی و10درجه جنوبی که دارای بیشترین میزان بارندگی سالیانه درسطح کره زمین هستندواقع شده مانندمناطق جنوب شرقی آسیا. علت انتخاب چنین دوره زمانی مربوط به محاسبه هر دو دوره خشکی و بارندگی این جنگلها در سال میشود.

نزدیک به نیمی از گونههای شناخته شده زمین از جمله نزدیک به 80 درصد از تنوع زیستی خشکی در جنگلها زندگی میکنند. در زمان اجاره کلبه چوبی باید به این موضوع توجه کنید. همین موضوع باعث شده که پارک جنگلی النگدره در بهمن ۸۳ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شود. مجاورت دو ناحیه کم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمین انرژی می گیرد ابرها جابه جا شوند و به نظر برسد که ابرها از آسمان به زمین می آیند. پیشنهاد میکنیم بخاطر امکانات خوب و طبیعت زیبای منطقه حتما سفر به این مجموعه آبدرمانی را در برنامه خود بگنجانید.

موتینیو عقیده دارد این برنامه میتواند تنها در منطق پارا دههزار خانوار را تحت پوشش خود قرار دهد. مهردادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: آتش سوزیهای جنگلی در محدوده روستاهای هوچ، آوارسین، نوجه ده سفلی، خریل، ییلاق تارودی اولن، صومعه و قلعه لو از روز یکشنبه ۱۹ مرداد شروع شده بود و با توجه به وزش شدید باد و پوشش علفی غنی در کف جنگل و دمای زیاد هوا و به تبع آن گسترش دامنه آتش سوزی، اطفای آن زمان بر شد. ارسباران به عنوان یکی از مهم ترین جنگل های ایران، بیشتر از هشتاد هزار متر از بخش غربی کشورمان را تحت پوشش قرار داده است.

در حالی که اندازه کل این جنگل ها حدود 5.5 میلیون کیلومتر مربع است که نشان می دهد این میزان از نابودی جنگل واقعاً خطرناک است. بیوم ها درطول مدت زمان بسیارطولانی درنتیجه کنشهای متقابل عوامل محیطی ماننداقلیم ،عوامل زیستی پدیدآمده اند.هربیوم ازترکیب تعداداجتماعات کوچکترتشکیل شده که این اجتماعات کوچکتر تشکیل شده که این اجتماعات یا بیومهای کوچکتردراثرشرایط محیطی بوجودآمده اند.حال به تشریح مختصری ازبیوم های مختلف محیط های زیستی می پردازیم. استفاده ازتناوب زراعی:که درواقع خودیک تنوع زیستی درمحیط ایجاد مینمایدوکارایی تولیدگیاهان مختلف که درتناوب قرارگرفته اند افزایش می یابد.

در بازه زمانی اوت ۲۰۱۹ تا ژوئیه ۲۰۲۰، میزان تخریب جنگلهای آمازون ۹ و نیم درصد نسبت به سال پیش افزایش یافته است. جنگلهای آمازون بیست درصد اکسیژن جهان را تامین میکنند و متاسفانه در هفتههای اخیر طعمه آتش شدهاند. پارکی که در سال ۱۹۵۵ افتتاح گردید و تا به اکنون ۷ عدد از آن در سراسر جهان ساخته شده است. دستیابی به این اهداف با توجه به سطح فقر، مشکلات اجرایی و پرسشهای متوالی درباره اینکه چه کسی و تا کجا ادامه میدهد، آسان نخواهد بود. اول اینکه به وسیله پست پیشتاز که از شعبه مرکزی انتشارات جنگل برای شما ارسال میشود و دوم در صورت وجود شعبه انتشارات جنگل در شهر شما از همان شعبه توسط پیک خود مجموعه انتشارات جنگل ارسال می شود و سفارش تون را درب منزل تحویل خواهید گرفت.

برای سفر به سنگده، هم می توانید راهی جاده فیروزکوه شوید و هم جاده کیاسر، در مسیر فیروزکوه به قائمشهر، همین که به پل سفید رسیدید باید وارد جاده فرعی سمت راست تان شوید که به محمدآباد یا همان «فریم» می رود. این آلاینده تا حدود یک ماه در جو باقی میماند و در حال حاضر در ارتفاع حدود ۵۵۰۰ متری در حال حرکت به سمت سائو پائولو است. کارشناسان برای محاسبه میزان تخریب جنگلهای آمازون همه ساله بازه زمانی بین اوت یک سال تا ژوئیه سال بعد را در نظر میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید