آزمایش چکاپ کامل بدن؛ 21 آزمایش چکاپ سلامتی بدن – مجله سلامت دکترتو

پیوند چربی (Fat Grafting) یا انتقال چربی به شیوه اتولوگ (Autologous Fat Transfer) برداشت چربی از قسمتی از بدن بیمار (سایت دونور) به قسمت دیگری است که دچار کاهش چربی شده است. همچنین بیماران کاندید جهت انجام روش تزریق چربی صورت باید چربی کافی در بافت بدنشان (سایت دهنده یا دونور) برای برداشت داشته باشند. از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! تزریق چربی که اغلب به عنوان پیوند چربی شناخته می شود یک عمل جراحی طبیعی و با حداقل تهاجم برای جابجایی و یا برداشت چربی از ناحیه ای از بدن که تراکم چربی در آن قسمت مناسب می باشد (سایت دهنده)، به نواحی مورد نیاز در صورت (سایت پذیرنده)، برای بازگرداندن حجم از دست رفته صورت یا بدن، تزریق و منتقل می شود.

یک رژیم ورزشی متعادل شامل ترکیبی از تمرینات هوازی، مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و دویدن با تمرینات قدرتی، مانند کار با وزنه، اثرگذاری بیشتری در این زمینه دارد. اگر میخواهید در طول روز قهوه بیشتری بنوشید، مخلوطی از دانههای کامل و بدون کافئین را که اغلب نیم کافه نامیده میشود، بهترین نوع قهوه برای لاغری است. فرد سالم با مصرف روزانه ۱۰۰ گرم چربی باید هر روز ۷ گرم چربی یا کم­تر را در مدفوع دفع کند. در نواحی با پوست نازک از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم باید اجتناب کرد. متخصص ممکن است مناطق مورد نظر را تا حد زیادی از چربی تزریق کند که نباید نگران کننده برای افراد باشد (به لحاظ افزایش حجم زیاد در ناحیه ی تزریق)؛ زیرا متخصص می داند که ممکن است درصدی از سلولهای چربی زنده نمانند و از دست بروند پس با تزریق بیشتر در نواحی سبب می شود پس ازگذشت زمان حجم واقعی و مطلوب ترزیق در بیماران مشاهده شود.

تزریق چربی صورت می تواند آثار پیری و چین و چروک صورت را که اغلب با بالا رفتن سن اتفاق می افتند (همچون: خطوط لبخند، اخم و خطوط ماریونت -که از گوشه پایینی دهان شروع می شوند و تا چانه ادامه پیدا می کنند- چین و چروک ها و گودی ها مانند: زیر چشم ها یا زیر گونه ها) را از بین ببرد. همچنین اگر پزشک مهارت کافی در انجام این عمل را داشته باشد فقط طی یک جلسه تزریق شخص می تواند به نتیجه مطلوب برسد. این نوع دکربوسیلاسیون غیر هوازی است و توسط باکتریها و مخمر آبجو انجام میشود.

تزریق چربی یک روش نسبتاً غیر تهاجمی است و مراحل مختلفی جهت انجام آن وجود دارد. برای از بین بردن خطوط اخم ممکن است که بوتاکس و تزریق چربی با هم استفاده شوند. با افزایش سن پوست دچار تغییراتی می شود که یکی از آن ها ایجاد تغییراتی در پوست است. پزشک متخصص پوست و مو از طریق چند برش کوچک در پشت دست، به آرامی فضایی زیر پوست ایجاد میکند و سپس سلولهای چربی برداشت شده را تزریق می کند.

تزریق چربی همچنین مناسب افراد جوانی است که دچار نقص و یا کمبود حجم در نقاط خاصی از صورت شده اند. سپس به سرسرنگ یک سی سی کانول های مخصوص وصل شده و تزریق چربی به محل مورد نظرانجام می شود. تزریق چربی بر خلاف تزریق ژل خطر جابجایی و یا آلرژی ندارد چون چربی سلول زنده است و فقط از یک جای بدن فرد برداشته شده و به جای دیگر منتقل شده است. در صورتی که در مورد چربی، چون سلولهای زنده بدن هستند و وقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان قسمت پیوند داده می شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه كرده و جزیی از چربی طبیعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش می خورد ) و امكان هیچ گونه جابجایی نخواهد داشت.

بنابراین این چربی پس از تزریق در نواحی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد . بدن ما برای مقابله با آلرژی، مادهای به نام هیستامین ترشح میکند. برای انجام این آزمایش، چشم پزشک یا اپتومتریست رنگی به نام فلوئورسین را بر روی چشم میاندازد و با استفاده از میکروسکوپ ویژه چشم را بررسی میکند. میزان افزایش مصرف اکسیژن در تمرینات شدید و متناوب با تمرینات سنتی استقامتی برابر است اما مدت زمانی تمرینات HIIT مورد نیاز حدود نصف انواع سنتی آنها می باشد. 1.چربی از خود فرد گرفته می شود بنابراین هر حجمی که بخواهیم برداشت می شود (حتی به مقدار زیاد تا حدود 500cc به منظور تزریق در باسن ).اگر این حجم زیاد را بخواهیم با ژل پر كنیم اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل 60-250 دلار است و ثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و با فشار های خارجی كه پوست می آید از نقطه ای به نقطه دیگر حركت خواهد كرد و از روی پوست دچار ناهمواری خواهد شد.

البته این که تزریق در کدام بخش از بدن انجام می شود، هم خود مسئله بسیار مهمی است چه بسا در برخی از نقاط بدن مراقبت های بعد از تزریق چربی نیاز باشد . باوجود چربی باز هم آجیل به خودی خود چاق کننده نیست. در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری ندارد زیرا از خود فرد گرفته می شود. 4. امكان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر از چربی است . چربی تزریق شده به آرامی ماساژ داده می شود تا یک سطح صاف ایجاد کرده و جاهای خالی، استخوان ها و رگ های برجسته ی پشت دست را پر کند.

تزریق چربی بدن برای صورت، پستان و حتی حجمدهی به باسن استفاده می شود. بعضی از پزشکان از سانتریفیوژ جهت جداسازی کامل سرم ها از بافت چربی استفاده می کنند. سپس طی فرآیند فرآوری، چربی ها چندین بار با سرم شستشو داده می شود تا خون و سایر مواد ناخالص از آن جدا شود. ابتدا با استفاده از تکنیک های استاندارد جهت برداشت چربی از نواحی مورد نظر بدن که می تواند شکم، باسن یا ران باشد استفاده می شود. پرکننده های صورت و یا فیلر ها نیز یک روش بدون جراحی و غیر تهاجمی هستند که برای پر کردن چین و چروک ها و برجسته کردن نواحی صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

کانتورینگ و برجستگی های صورت توسط ژنتیک افراد تعیین می شود، به همین دلیل برخی از افراد دارای صورت استخوانی، چانه و گونه های برجسته هستند، در حالی که برخی دیگر دارای چهره گردتری با برجستگی های کمتر می باشند. تحقیقات نشون دادن که این مدل فیبرها با القا کردن احساس سیری به مغز باعث می شن به صورت طبیعی کمتر بخورین و در نتیجه کالری دریافتی از سمت غذا رو کاهش می ده. این ترکیب توسط خون و با کمک مولکولهای موسوم به لیپوپروتئین حمل میشود. غذاهای حاوی این چربیها که خوردن آنها با افزایش خطر ابتلا به عفونت ها، بیماریهای قلبی، مقاومت به انسولین و افزایش چربی شکم مرتبط است.

اما پیش از بررسی تاثیر برنامه غذایی برای کبد چرب بهتره با انواع این بیماری بیشتر آشنا بشیم. تاثیر غذایی روی درمان فشار خون بالا تا به حال توسط چندین تحقیق مختلف به اثبات رسیده است. آن چه می تواند قبل از انجام این متد حائز اهمیت باشد این است که افراد به ثبات وزنی مناسب که مد نظرشان است رسیده باشند. مزیت مهم دیگر آن نسبت به تزریق ژل، بی خطر و بدون عارضه بودن آن است ( حتی در آینده ) تزریق چربی یا فیلر با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. این عمل بصورت سرپایی درمطب انجام می شود.

از جمله مهمترین نکات برای انجام کلیه ی متد های زیبایی در افراد این است که بیماران باید افراد سالم (از نظر روحی و روانی ) و دارای انتظارات واقع بینانه باشند که بتوانند از این روش بهره مند شوند. معمولا این عمل دارای حداقل معایب و ضرر است از آن جمله کبودی و تورم می باشد که گذرا است. جهت کاندید شدن افراد و انجام پروسه انتقال چربی الزاماتی وجود دارد و افراد ابتدا باید با بهترین متخصص پوست مشاوره کند تا مشخص شود که آیا نیاز به تزریق چربی وجود دارد یا خیر.

بسته به نتایج آزمایش، پزشک در ارتباط با لزوم تجویز دارو در کنار بهبود سبک زندگی، برای تصحیح سطح چربیهای خون، تصمیمگیری میکند. این ادویه پرکاربرد در کنار نمک و فلفل حضور پررنگی در آشپزخانههای ایرانی دارد و سهولت دسترسی به آن یک امتیاز برای ورود به رژیم غذایی در جهت کاهش چربی شکم و پهلو است. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نواحی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد . معمولا کبودی ندارد و به جز در ناحیه زیر چشم كه امكان کبودی هست و آن هم طی 12-10 روز از بین خواهد رفت .

دیدگاهتان را بنویسید